Cenk Duraklar: ”Seyircimiz olduğu sürece bu grubun altından kalkarız” #BasketballCL | TB ÖZEL

Türk Telekom Genel Menajeri Cenk Duraklar, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde yapılan kura çekimi sonrası TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde bugün çekilen kura çekimi sonrası gruplar belirlenirken Hapoel Jerusalem, Filou Oostende, San Pablo Burgos, Happy Casa Brindisi, CSP Limoges, Darüşşafaka Tekfen ve elemelerden gelecek son takımla beraber C grubunda mücadele edecek olan Türk Telekom’da Genel Menajer Cenk Duraklar, sorularımızı yanıtladı.

Kendileri için en önemli şeyin seyircisiyle beraber oynayabilmek olduğunu söyleyen Cenk Duraklar, çektikleri kura ile ilgili kuvvetli bir gruba düştüklerini ancak geçtiğimiz sezon gibi grubu iyi bir dereceyle geçmeyi planladıklarını belirtti.

Cenk Duraklar’ın açıklamaları şu şekilde:

”Biz bu kupada geçen sene de oynadık. O yüzden biraz tecrübeliyiz. Kupaya kimlerin katıldığını, takımların kadrolarını az çok biliyoruz. Bizimle beraber Final Eight’e kalan iki takım bu sezon bizimle aynı gruba düştü. Kuvvetli bir gruba düştük ama biz geçen sene de kuvvetli bir gruba düşmüştük. Ondan önceki EuroCup’ta da bu şekilde oldu. O yüzden bizim bu konuyla alakalı bir sorunumuz yok inşallah geçen sezon olduğu gibi grubu iyi bir dereceyle geçmeyi planlıyoruz. Burada bizim için en önemli şey pandemi nedeniyle oluşan durum sonrası seyircili oynamayı bekliyoruz. Maçlar seyircili oynandığı sürece Ankara seyircisiyle bu grubun altından kalkacağımızı biliyoruz. Bizim için en önemli şey seyircili oynayıp Ankara seyircisine Avrupa takımlarını seyrettirmekti. Bizim tek hedefimiz bu, takımların isimleri çok önemli değil. 

Biz Final Eight’e yönetimimiz, camiamız ve Ankaralı basketbolseverlerle birlikte adaydık. Herkes buna çok istekliydi fakat pandeminin getirdiği zorluklar, imkansızlıklar ve belirsizlikler bizi de diğer Avrupa ülkeleri gibi diken üstünde bırakıyor. Şu anda bir şeye karar vermek, aday olmak kolay gözükmüyor. Her gün başka bir şey çıkıyor. Çok istiyorduk fakat yapabilir miyiz yapamaz mıyız biz bile cevap veremiyoruz.

Çok kısa bir sürede birkaç transferimizi duyuracağız. Her sene olduğu gibi hazırlık turnuvası da dahil bizim bütün planımız ve programımız hazır. Fakat az önce Final Eight ile söylediğim konuyla bağlantılı olarak aynı şekilde Türkiye Basketbol Federasyonu, Spor Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı’ndan gelecek olan pandemi yol haritasına uygun olarak ilerleyeceğimiz için şu anda bekletiyoruz. Gelecek açıklamalar doğrultusunda çalışmalarımıza yön vereceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler