Cem Karas: ”Hepimiz imkanlarımızı sonuna kadar zorlamalıyız” #BasketballCL | TB ÖZEL

Pınar Karşıyaka Basketbol şube başkanı Cem Karas, TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu.

Pınar Karşıyaka’da bu sezon başında şube başkanı olarak görev almaya başlayan Cem Karas, TrendBasket’in sorularını yanıtladı. Kulübün bu sezon içerisinde bulunduğu noktanın olduğundan çok değerli bir yerde olduğunu söyleyen Karas, oyuncuların antrenman boykotu kararı hakkında ise konunun geride kaldığını ve herkesin imkanlarını sonuna kadar zorlaması gerektiğinden bahsetti.

Sizleri, Cem Karas’la yaptığımız röportaj ile baş başa bırakıyoruz!


 

1. Yoğun bir Mart ayından çıkıyorsunuz, önce Mart ayını, ardından sezon başından bu yana gelinen noktayı nasıl değerlendirirsiniz?

”Öncelikle sezon başında Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin aldığı karar ile iki haftada bir oynanan Avrupa kupası maçlarından sonra Playoff turunda sıklaşan maç trafiğine özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi kısıtlamaları da eklenince gerçekten zorlayıcı oldu. Hele ki takım içerisinde dönem dönem yaşadığımız COVID-19 vakalarını da sayarsak geldiğimiz ve bulunduğumuz nokta gerçekten olduğundan çok daha değerli.”

2. Pınar Karşıyaka olarak bu sezon COVID-19 vakalarından çok canınız yandı. Yeniden vakaların takım içinde ortaya çıkması ve bu döneme denk gelmiş olmasına ilişkin yorumunuz ne olur? Süreç, takımı ve hedefleri nasıl etkiler?

”Her iki kulvarda da mücadele ederken tekrar COVID-19’a yakalanmış olmak, üstelik sezonun birikiminden de kaynaklı sakatlıkların da bu döneme denk gelmesi maalesef bizi ritmimizden uzaklaştırdı. Bu sebepten dolayı maç kayıpları da yaşadık ancak telafi etme şansımız da var.”

3. Geçen sezon kadroda yapılan değişikliklere rağmen takım hem ligde hem de Avrupa’da son dönemde sendelese de iyi sonuçlar alıyor. Mevcut kadronun uyumu konusunda ne söylersiniz?

”Geçen sezonun nerede, nasıl bittiğini hepimiz biliyoruz. Kadronun büyük bölümünü koruyabildik. Şüphesiz ki Koç Ufuk Sarıca’nın liderliğinde geçen sezon yakalanmış olan ruh ve motivasyonun takıma tekrar kazandırılmasının özellikle taraftarımızdan yoksun bir sezonda kolay olmadığını düşünmekle birlikte başarabildiğimiz inancındayım.”

4. Geçtiğimiz haftalarda gündeme yansıyan antrenman boykotunun içeriği neydi, bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz?

”Tüm kulüplerde olduğu gibi, pandemi etkisiyle ulaşamadığımız bir kısım gelir olduğu malum. Bu sebepten dolayı sezon başından bu yana dönem dönem ödemelerde kısa süreli de olsa gecikmeler yaşadık. Ocak ayında da, ödeme planlarını oyuncular ve tüm ekiple istişare ederek revize etme kararı aldık. Geçtiğimiz ay yine yaşanan benzer gecikmede oyuncular böyle bir tepki gösterdiler. Olabilir, saygı duymak gerekirdi; ancak konunun basına servis edildiği düşüncesi herkesi gerdi. Konu olduğundan fazla büyüdü ve gündemde yer aldı. Aile içerisinde çözümü kolaylıkla bulunabilecekken gereksiz bir gündem oluştu. Ancak konu geride kaldı, bugün imkanlarımız dahilinde büyük bütçelere karşı kafa tutuyorsak hepimiz imkanlarımızı sonuna kadar zorlamalıyız. Bakmamız gereken açının bu olduğu kanısındayım.”

5. Sizce pandemi süreci spor ekonomisi bu durumdan nasıl etkilendi?

”Birçok taraftan baktığınızda olumsuz etkilendi. Hasılat gelirlerinden, reklam gelirlerine birçok kalemde kayıplara sebep oldu. Ancak işi sadece ekonomiye bağlamamak gerek. Sonuçta taraftar ve seyirci ile var olan bir işin bunlardan yoksun kalması bence sporun ruhuna da zarar verdi. Umarım en kısa zamanda tamiri mümkün kılınır.”

6. Pınar Karşıyaka sizce Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Final Eight’e kalabilir mi? Bu başarıyı yakalamanız takdirinde Final Eight organizasyonu İzmir’e getirilebilir mi?

”Bunlar bizim daha önce yaptığımız, başardığımız konular. Kısaca daha önce yaptık, yine yaparız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

#BasketballCL Sekizli Final’in ev sahibi belli oldu

Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde heyecanla beklenen sekizli final aşamasının ev sahibi Nizhny Novgorod oldu. Temsilcimiz Pınar Karşıyaka'nın da boy göstereceği Basketbol Şampiyonlar Ligi Sekizli Final aşamasında...

#BasketballCL’de playoffların en iyi 10 hareketi! Listede Pınar Karşıyaka oyuncuları var | VIDEO

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde geride kalan playoff turunda oyuncular parkede birbirinden güzel hareketlere imza attı. Listede Pınar Karşıyaka forması giyen Sek Henry, harika asistiyle 10. sırada...

#BasketballCL’de playoffların en iyi beşi belli oldu

Basketbol Şampiyonlar Ligi playofflarının en iyi beşinde yer alan oyuncular belli oldu. Son sekize kalan takımların belli olmasının ardından bu süreçte en iyi performansları sergileyen...