Geri1 of 3

Çekişmeli geçen mücadelede kazanan taraf Real Madrid oldu!

Turkish Airlines EuroLeague’in 22. haftasında Unics Kazan, lider Real Madrid’i evinde ağırladı. Oyun kontrolü sürekli el değiştirirken kazanan taraf, 81-77 ile Real Madrid oldu.

Unics Kazan’ın ilk beşi: Coty Clarke- Keith Langford- Artsiom Parakhouski- Quino Colom- Marko Banic

Real Madrid’in ilk beşi: Sergio Llull- Jeffery Taylor- Jonas Maciulis- Felipe Reyes- Gustavo Ayon

Hava atışını kazanan Real Madrid, pota altında Gustavo Ayon ile karşılaşmanın sayı perdesini açıp Kazan’ın başarısız hücumundan sonra iki sayı daha bulurken, Unics Kazan’ın ilk sayıları Clarke’ın üçlüğü ile geldi (3-4). Keith Langford’ın bulduğu üçlükle skorda öne geçen Kazan, Real Madrid’in başarısız hücumları arasında Langford ve Clarke ile sayılar bularak 10-4 öne geçmeyi başardı. Banic’in hızlı hücumda bulduğu smaç basketin ardından Kazan’ın serisi 12-0‘a çıkarken, Pablo Laso molaya başvurdu. Real Madrid moladan Taylor’ın smacıyla geri dönerken, Kazan cephesinden cevap gecikmedi (14-6). Real Madrid tarafında maçta şimdiye kadar en etkili isim olan Ayon, bulduğu 6 sayı ile farkı ikiye indirirken Taylor’ın bulduğu iki sayıyla skor, çeyreğin bitimine yaklaşık iki dakika kala 14‘te eşitlendi. Real Madrid’in bulduğu 10-0‘lık seriye son veren isim, bulduğu iki sayılık atışla Langford olurken; Real Madrid’in cevabı, Maciulis’den gelen üçlük isabeti oldu (16-17). İlk çeyreğin sonucunu belirleyen basket, Pavel’den gelirken çeyrek, Kazan’ın bir sayılık üstünlüğüyle tamamlandı (18-17).

İkinci periyodun ilk basketi, Voronov-Williams iş birliğinde ortaya çıkan Alley-oop oldu (20-17). Luka Doncic asistinde 12. sayısını bulan Gustavo Ayon yerini Hunter’a bırakırken, Antipov bulduğu üçlükle farkı dörde çekti (23-19). Randolph’un iki sayılık basketi sonrasında Real Madrid, etkileyici bir savunma sergilese de Kazan, hücum süresinin bitimine iki saniye kala basketi buldu (25-21). Savunmanın biraz yumuşamasıyla ekipler karşılıklı basketler buldu ve çeyreğin ikinci yarısına 29-28 Kazan üstünlüğü ile girildi. Luka Doncic önderliğinde skor bulan Real Madrid, çeyreğin bitimine iki dakika kala 36-31 öne geçmeyi başardı. Real Madrid, Nocioni’nin üçlüğü ve Randolph’un bloğunun ardından hızlı hücumda Taylor’ın sayılarıyla farkı ona çıkarırken Doncic, altıncı asistini yapmış oldu (31-41). Kazan’ın aldığı molanın ardından Colom’un üçlüğüyle dönülürken, Clarke’ın serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla birlikte fark, beş sayıya indi (36-41). İlk yarının sonucunu belirleyen isim ise faul çizgisinden bulduğu sayılarla Randolph oldu (36-43).

twitter.com/unicsbasket

twitter.com/unicsbasket

Üçüncü çeyreğin ilk basketi Banic’in iki sayılık isabeti olurken, Langford’ın iki sayılık basketiyle fark üçe indi (40-43). Çeyreğe iyi başlayan Macuilis, bulduğu beş sayıyla takımını taşırken, Kazan tarafında etkili olan isim Balic’di (44-48). Çeyreğin ilk beş dakikası geri kalırken hızlı hücumda bulduğu basketle Keith Langford, farkı beşe indirdi (46-51). Molanın ardından ilk sayılar Kazan tarafında Clarke’dan gelirken; Real Madrid, günün kayıp ismi Llull ile cevap verdi (48-53). Periyodun bitimine 3.17 kala Colom ile üçlük isabetini bulan Kazan, skoru 53‘te eşitlerken, Real Madrid’in top kaybı sonucunda Langford ile bulduğu basketle 55-53 öne geçmeyi başardı ve Real Madrid bençine molayı aldırdı. Molanın ardından Kazan, Langford ile skor bulmaya devam ederken Real Madrid, Randolph’un bulduğu üçlükle rahat bir nefes aldı (57-56). Real Madrid, Doncic’in faul çizgisinden bulduğu isabetle eşitliği yakalarken; üçüncü çeyreğin sonucunu iki sayılık isabetiyle Langford belirledi (59-57).

Son on dakikaya girilirken ilk sayılar, Real Madrid’den geldi ve skor yeniden eşitlendi (59-59). Periyodun başında art arda dört sayı bulan Carroll’a destek Hunter’dan gelirken, Kazan bençi molayı istedi (59-63). Mola dönüşünde kendi üçlüğünü yaratan Colom, farkı bir sayıya indirirken; Kazan, Andjusic ile faul çizgisinden bulduğu sayılarla öne geçmeyi başardı (64-63). Periyodun etkili isimlerinden Carroll, skor bulmaya devam ederken; takımlar karşılıklı şık basketler buldu ve maçın son beş dakikasına 70-68 Real Madrid üstünlüğüyle girildi. Bitime üç dakika kala art arda beş sayı bulan Randolph, Kazan bençine molayı aldırdı (70-79). Mola dönüşünde ilk sayılar Kazan tarafından gelirken, Real Madrid’in başarısız hücumundan sonra Balic’in de bulduğu sayılarla fark tekrar beşe indi (74-79). Haftanın ilk karşılaşmasında kazanan taraf, 81-77 ile lider Real Madrid oldu ve resmi müsabakalarda galibiyet serisini on ikiye çıkardı.

Geri1 of 3

Çekişmeli geçen mücadelede kazanan taraf Real Madrid oldu!

İlknur Kara

İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir