Türkiye Milli Takımı ile FIBA 2019 Dünya Kupası’na hazırlanan Cedi Osman, Demirören Haber Ajansı’na bazı açıklamalarda bulundu.

31 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek olan FIBA 2019 Dünya Kupası’na hazırlananan Türkiye A Milli Takımımızda Cedi Osman, DHA‘ya konuştu.

Birkaç sene içerisinde Avrupa’nın iyi takımlarından olmayı umduğunu söyleyen Cedi Osman, Dünya Kupası ve Cleveland Cavaliers hakkında da demeçler verdi.

24 yaşındaki milli oyuncumuzun açıklamaları:

”Genç ve yetenekli bir takımız. Yavaş yavaş tecrübe de kazanmaya başladık. Umuyorum ki birkaç sene içerisinde Avrupa’nın iyi takımlarından olacağız.

“Şu anda her şey yolunda gidiyor. İyi bir antrenman sürecinden geçtik. Bizim için önem arz eden hazırlık turnuvalarına katıldık ve bu turnuvalar kendimizi görmemiz açısından bizlere çok yarar sağladı. İyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum. Hepimiz çok heyecanlıyız. İnşallah hayırlısı olur. Takımın havası da gayet iyi. Birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz, çok da yakınız. Herkes çok mutlu. 

“Zor bir gruptayız. Ancak bu saatten sonra çok fazla düşünecek vaktimiz yok. Bütün takımlara teker teker konsantre olacağız. İlk maçta Japonya karşısına çıkacağız ve bizim için zorlu bir maç olacak. Biz de onlar için en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız.

”John Beilein ile çok konuşma şansım oldu. Zaten yaz ligi döneminde Vegas’ta da beraberdik. Orada da muhabbet etme şansımız oldu. Önümüzdeki yıl daha güzel geçecek.”


Cedi Osman’ın röportajına buradan ulaşabilirsiniz

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir