Caner Erdeniz’in cinsel saldırı davasında karar değişti

0
11
fanatik.com.tr

Galatasaray Doğa Sigorta’nın deneyimli oyuncusu Caner Erdeniz’in davalı taraf olduğu cinsel saldırı davasında karar istinaf mahkemesi tarafından değiştirildi.

Üç yıl önce İstanbul Bebek’te bulunan bir barda Deniz B. adlı kadına yönelik “Cinsel taciz” suçundan 5 bin 400 lira para cezasına çarptırılmıştı. Deneyimli oyuncu, istinaf mahkemesinin bu kararı bozmasının ardından yeniden yargılandı. Yeniden yapılan yargılama sonucunda 32 yaşındaki isim, “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçundan iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. İstinaf mahkemesi Erdeniz hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Yapılan duruşmaya Caner Erdeniz ve davacı Deniz B. katılmazken tarafları avukatları temsil etti. Deniz B.’nin avukatı duruşmada “Sanığın eyleminde dokunma şartının gerçekleşmiş olması nedeniyle cezalandırılması gerekmektedir. Burada da tartışılması gereken eylemin ani ve tek hareketle olup olmadığı, sarkıntılık düzeyinde kalıp kalmadığı hususudur. Sanığın olay tarihinde müştekiye sarılması, birden fazla kez dokunması ve öpmesi birlikte dikkate alındığında sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdeniz’in avukatı ise “Sanığın beraatini talep ediyoruz. Mahkeme aksi düşüncede ise lehine olan tüm uygulamaların dikkate alınarak karar verilmesini talep ediyoruz.” şeklinde savunma yaptı.

Duruşma sonunda kararını açıklayan hakim, Erdeniz’i “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçundan iki yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanık hakkında verilen hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve deneyimli oyuncunun beş yıl denetim süresine tabi tutulmasına karar verdi.

Davada daha evvel hazırlanan iddianamede 2016’da davacı taraf Deniz B. ve arkadaşlarının Bebek’te bulunan bir barda eğlenirken davalı taraf Erdeniz’in Deniz B.’yi arkasından sarılarak kendine doğru çektiği, boynunu ve yanağını öpmeye çalıştığı ve bunun üzerine Deniz B.’nin sanık Caner Erdeniz’e tepki göstererek yanından uzaklaştırdığı anlatılıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz