Can Topsakal: ”Seyircisiz oynama cezası alırsak maça çıkmayabiliriz”

Spor Toto Basketbol Ligi’nde play-off heyecanı son hızıyla devam ederken Galatasaray Odeabank evinde ağırladığı Fenerbahçe’yi olaylı bir maç sonunda 65-63 mağlup ederken maç sonu Galatasaray yöneticisi Can Topsakal açıklamalarda bulundu.

Sporcope sitesinden Yakup Çınar’ın haberine Galatasaray üçüncü maçta çıkan olaylar nedeniyle ceza alırlarsa dördüncü maça çıkmayacaklarını söyledi.

Can Topsakal: ”Seride dördüncü maçı seyircimizin desteğiyle sürdürüp kazanmak istiyoruz. Eğer Türkiye Basketbol Federasyonu bize ceza verir ve maç seyircisiz oynanırsa maça çıkmama durumumuz gündemde. Ceza alırsak maça çıkmayabiliriz. 2014 yılında da Fenerbahçe’de benzer olaylar yaşanmış ancak onlar seyircisiz oynama cezası almamıştı. ” ifadelerini kullandı.

Topsakal son olarak: ”Dördüncü maçı kazandığımız durumda seri 2-2 olacak ancak Fenerbahçe kendi sahasında olduğu için daha avantajlı olacaktır ama ayakları titreyecek.” dedi.

Kaynak:

Sporcope / Yakup Çınar

3 YORUMLAR

    • Benim bir ricam var. Iki takımın yöneticilerinin ahlaki sorunları var olduğunu düşünüyorum. Hedefleri kendi taraftarlarını gaza getirip karşı takımın taraftarını tahrik etmek. Ricam şu ki takım taraftarları onlara uymasınlar. Susmak bazen en zor ve güzel erdemdir.

  1. Bay Topsakal hangi özelliği ile basketbol şubesinin başında merak ediyorum. Gerçek bir işe yaramaz. Yaptığı bir eylemden takım kazançlı çıksın ama nerde! Ekrem Memnun’un altını oy, Ergin Ataman’ın altını oy, lisans skandalı vb ahmaklıklarla kulübü zarara uğrat. Bunlar yetmesin bir de “maça çıkmayız” de. Önce çıkan olaylara engel olabilmeyi becer sonra konuş. Aziz Yıldırım gibi despotlar, Can Topsakal gibi beceriksziler, Ünal Aysal gibi kulübün kasasını soyanlar yüzünden terör basketbol salonlarına da yerleşti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler