Can Topsakal ateş püskürdü: “Bu iş burada kalmayacak!”

Galatasaray Kulübü’nün Basketbol Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal, derbi sonrasında ortaya çıkan aykırı takım kadrosu itirazı hakkında yaptığı açıklamalarda etrafa resmen ateş püskürdü. Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetimi’nin almış olduğu “hükmen mağlubiyet” kararını kabul etmeyeceklerini ve konuyu ilgili yerlere taşıyacakları yönünde konuşan Topsakal’ın açıklamaları şu şekilde:

“Bir oyuncunun iki farklı lisansla oynayamayacağı yönünde bir kural var ve bize de bu gerekçeyle hükmen mağlubiyet cezası verdiler ama bu hatayı yapan federasyon. Sporcuyu ABD’li statüsünde oynatarak biz avantaj sağlamıyoruz ki. Alınan kararın hiçbir mantığı yok. Oyuncumuza önce Bosna Hersekli olarak lisans çıkartıp, sonra ‘biz hata yapmışız, ABD’li lisansı verelim’ dediler. Buna da ‘tamam’ dedik. Lynetta Kizer’in lisansını bize maçtan önce verdiler, kazanınca da hükmen mağlup saydılar.”

İtirazın merkezinde bulunan Lynetta Kizer ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra, TBF Başkanı Harun Erdenay ile gerçekleştirdiği görüşmeden de bahseden Topsakal, alınan bu karara “rezalet” dedi. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Can Topsakal: “Harun Erdenay’la bire bir konuştum. Yaptıkları hatadan dolayı ikinci kez lisans çıkarmak durumunda kaldıklarını kabul ediyor. O zaman bu durumun faturası bize niye çıkıyor? Başkan Erdenay özellikle rica etti ve maçın tekrar oynanmasını istedi. Ben de, “Tamam, çıkar bir kez daha yeneriz” dedim. Bu kez de yönetim kurulundan hükmen mağlubiyet kararı çıktı. Fenerbahçe yenilince böyle oluyor. Her yönüyle ayrı bir rezalet. Bu kararın Tahkim Kurulu’ndan dönmesini bekliyoruz.” sözlerini kaydetti.


  • İçerikte kullanılan Can Topsakal’a ait açıklamalar Basketdergisi.com ‘dan alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler