Buğrahan Tuncer: “Konuşmalarım farklı yerlere çekildi”

Buğrahan Tuncer, EuroBasket 2022’deki Fransa maçı ve sonrasında yaşanan olaylar hakkında konuştu.

FIBA 2023 Dünya Kupası eleme maçları için toplanan milli takım, dün Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Medya Günü’nde basınla bir araya geldi. 12 Dev Adam’ın değerli parçalarından birisi olan Buğrahan Tuncer de etkinlikte mikrofon başına geçti. Buğrahan, EuroBasket Son 16 turunda dramatik bir şekilde kaybedilen Fransa maçı hakkında Spor Arena’ya konuştu.

“Fransa maçı kariyerimde en üzüldüğüm maçlardan biri. Herkesin de öyledir. Ben takım arkadaşlarıma ‘biz bu maçı kazanacağız, kimse kafasını yormasın’ demiştim. Bazen konsantre problemi yaşayan bir oyuncuyum, çok fazla konsantre olamadığım zamanlar oluyor. O maçlarda çok kötü performanslar sergiliyorum ama Fransa maçında çok konsantreydim. Maçın yarısında gerideyken bile geri döneceğimizi söylemiştim takım arkadaşlarıma. Kısmetsizlik tabii çok kötü bir maç kaybettik. Hala aklımıza geldikçe üzülüyoruz.”

Fransa maçının ardından basın toplantısında söyledikleri ve sonrasında yaşananlar hakkında ise Buğrahan Tuncer şunları söyledi:

“Benim o günkü konuşmalarım çok yanlış yere çekildi. Baktığınız zaman son iki büyük turnuvada hem ABD’ye hem de Fransa’ya karşı iki çok kötü mağlubiyet aldık. Üzgünlük açısından söylemiştim. O toplantıda zaten herkesin gözyaşları vardı; benim de Muratcan Ağabey’in de koçun da… Yanlış yere çekildiği için çok mutlu değilim açıkçası.”

Buğrahan, maç sonrasındaki demecinde 2019 Dünya Kupası’ndaki ABD maçını hatırlatarak “İkinci defa oluyor. Herkes çok üzgün. İmkansızı yine başardık” demişti. Cedi Osman’ın eşi Ebru Şahin de bunun üzerine Buğrahan Tuncer’e yönelik eleştirel ifadeler kullandığı bir tweet paylaşmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler