Euroleague Kadınlar’da yeni sezon heyecanı bugün başladı! Temsilcilerimizin parkeye çaktığı bugün Fenerbahçe de dişli rakip Nadezhda ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmaya Ayşe Cora, Ana Dabovic, Anastasiya Verameyenka, Kelsey Plum ve Tilbe Şenyürek ile başlayan sarı lacivertli temsilcimiz Vaungh’nin turnikesiyle ilk sayılarını bulurken Nadezhda ise Maiqa ile karşılık verdi. Mücadelenin ilk çeyreği karşılıklı sayılarla ilerlerken sonlara doğru savunmadaki etkililiğin artmasıyla üst üste çalınan düdükler oyunu biraz da olsa yavaşlattı. Son hücumda ise skordaki dengeyi bozan Cherepanova ilk çeyrek sonucunu 15-13 Nadezhda lehine belirledi.

İkinci çeyreğe de aktif bir başlangıç yapan Rus ekip art arda bulduğu sayılarla farkı bir anda 7 sayıya çıkardı. (13-20) Oyundan düştüğü bu dakikalarda Tuğçe ile skor bulmaya çalışan Fenerbahçe, farklı hücum çeşitleri denese de farkın daha aşağı çelimesini bir türlü sağlayamadı. Çeyrek sonunda Ana Dabovic’in etkili performansıyla başlayan seriyi Kelsey Plum’ın sonlandırmasıyla Fenerbahçe, devreye 31-28 geride girdi.

(@fenerbahce)

(@fenerbahce) / Twitter

Devre sonunda iyi bir ritim yakalayan sarı lacivertli ekip üçüncü çeyreğe de Ana Dabovic’in üçlüğüyle başladı ve skoru eşitledi. Rakibine hızlı bir karşılık veren Nadezhda ise Cherepanova ve Tikhonenko’nun liderliğinde hata yapmayıp oyunun ritmini lehine tuttu. Çeyreğin sonuna doğruysa oyuna tam olarak ağırlığını koyan temsilcimiz parkede yer alan her oyuncusundan katkı alarak rakibine yetişip farkı açtı. Dördüncü çeyreğeyse Ayşe Cora’nın bireysel şovuyla girilirken Fenerbahçe skoru 54-45 olarak belirledi.

Final periyoduna geride giren Nadezhda’da ilk sayılar Fedorenkova’dan gelirken Fenerbahçe çeyrekteki ilk basketini Kelsey Plum ile üretti. Karşılıklı basketler ve faullerle geçen bu çeyrekte rakibine sayı atmasına izin verse de hücumda akıcı bir performans sergileyen Fenerbahçe, sayı farkını sabit tuttu. Mücadelenin sonuna doğru Verameyenka ve Plum ile farkı iyicene açan Fenerbahçe bu sezonki ilk Euroleague maçında Nadezhda’yı 67-61 devirerek hanesine galibiyet yazdırdı!


Karşılaşmanın istatistikleri

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir