#BSL Gaziantep Basketbol’a kayyum atandı!

Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol’a kayyum atandı. 2015/16 sezonunda kulübün ana sponsoru olan Royal Halı’nın bağlı bulunduğu Naksan Holding’e atanan kayyum, basketbol organizasyonunu da yönetecek.

Kayyum, Royal Halı’nın sponsorluktan ayrılmasıyla ciddi ekonomik sıkıntılar yaşayan ve #BSL’den çekilmesi gündeme gelen Gaziantep Basketbol’un yönetiminde önemli söz sahibi olacak. Kulübe kayyum atanmasıyla ilgili resmi evrakların Türkiye Basketbol Federasyonu’na da gönderildiği ifade edilirken organizasyonun geleceğinin ne olacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Öte yandan çeşitli yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin liderliğindeki şehir protokolünün Gaziantep Basketbol’un 2016/17 sezonunda da #BSL’de yer alabilmesi için önemli çaba sarf ettiği dile getiriliyor.

Kayyum

Kayyum, hukuki bağlamda belirli bir ürünün yönetimi ya da belirli bir kurumun devam eden işlerinin yürütülmesi için mahkeme tarafından görevlendirilen kişi anlamına gelmektedir. Kayyum, usulsüzlük yaptığı belirlenen özel kurum ve şirketlere bir nevi devletin el koyması anlamına gelmektedir. Kayyum kişisi mahkeme tarafından atanır ve tüm görev sınırı, yetki ve süresi mahkemece belirlenir. Kayyum olan kişi, bu bağlamda her türlü kararı alarak uygulamaya geçirmek, yeni yönetimi belirlemek, suçlamalara konu olan faaliyetler varsa bunları sonlandırmak ile yükümlüdür.


Kaynak | olaymedya.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler