Brose Bamberg, Unicaja deplasmanında Rubit – Hickman ikilisi ile güldü! | #EuroLeague

EuroLeague’in üçüncü haftasında Çarşamba gününün son maçında Unicaja Malaga, evinde ağırladığı Brose Bamberg’e 76 – 80’lik skorla mağlup oldu.

Unicaja Malaga ilk beşi: Ray McCallum, Nemanja Nedovic, Daniel Diez, Carlos Suarez, James Augustine

Brose Bamberg ilk beşi: Daniel Hackett, Aleksej Nikolic, Ricky Hickman, Augustine Rubit, Leon Radosevic

Maçta perdeyi James Augustine açtı. Brose’de ise ilk sayı Hackett’tan geldi. Karşılıklı sayılarla geçilen çeyreğin ilk yarısının ardından Unicaja, çeyreğin son beş dakikasına iki topluk farkla girdi. Çeyreğin son bölümlerinde de farkı korumayı başaran ev sahibi ekip, hücumda zaman zaman aksasa da savunma direnci ile maçı sürüklemeyi başardı. Hücumda aksamaya devam eden Unicaja’ya 5 – 0‘lık seri ile cezayı kesen konuk ekip, maçı eşitlemeyi başardı ve çeyrek bitimine 56 saniye kala Plaza’ya molayı aldırdı.(22 – 22) Mola dönüşünde ise Staiger ile öne geçen konuk ekip, ikinci çeyreğe 22 – 24‘lük skorla üstün girdi.

İkinci çeyrekte perdeyi, başlangıçtan bir dakika sonra Jeff Brooks açtı. Brose, Hickman ile yeniden öne geçip farkı iki topa çıkarmasına rağmen çeyreğin ilk yarısı karşılıklı basketlerle geçildi. Çeyreğin son beş dakikasına ise eşitlikle girildi. Çeyreğin son bölümlerinde etkinliğini koruyan, savunmada iyi alan kapatan konuk ekip, rakibine kolay sayı şansı vermedi ve çeyrek sonunu daha iyi oynayarak soyunma odasına 35 – 39‘luk üstünlükle gitti.

Ev sahibi, ikinci yarıya 5 – 0‘lık seri ile başladı ve uzun zaman sonra öne geçti. Ancak çeyreğin ilerleyen dakikalarında eşitliği yakalayan konuk ekip, öne geçmeyi başarsa da çeyreğin son beş dakikasına eşitlikle girildi. Çeyreğin kalan bölümünde oyunun kontrolünü eline alan ev sahibi, farkı iki topa çıkardı. Savunmada sertleşen Unicaja, iki topluk farkı korudu ve son çeyreğe 58 – 54 önde girdi.

Son çeyrekte perde Shermadini ile açılırken, Brose ise Rubit’in 2+1‘i ile çeyreğe başladı ve ardından Ricky Hickman’ın üçlüğü ile yeniden öne geçti. Shermadini – Hickman düellosuna Nedovic ve Rubit de katılınca maç daha heyecanlı bir hal aldı ve TV molasına Unicaja önde girdi.(66 – 65) Moladan Rubit – Hickman ikilisinden yakaladığı seri ile dönen konuk ekip, darkı iki topa çıkarmasına rağmen hücumda tıkanınca molayı aldı.(69 – 73) Konuk ekip, moladan sayı yiyerek dönse de Staiger ile üçlük bulmasının ardından yeniden rahatladı. Buna rağmen taraftarını arkasına alan Unicaja, maçı eşitlemeyi başardı ancak Rubit ve Staiger’den gelen sayıları önleyemeyince maçı 76 – 80 mağlup tamamladı.

Maçın özeti:

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler