Brooklyn Nets Sov!

Brooklyn Nets – Atlanta Hawks maçı için arenada yerimizi aldık. Nets, parke tasarımında takımın New Jersey günlerine atıfta bulunuyor. Trae Young önce yuhalandı (aralara sızan Knicks taraftarları mı var?) sonra logodan attığı iki üçlükle sessiz salonu hayret nidalarına boğdu. Atlanta Hawks, boyalı alandaki uzunluk ve sertliğini geçiş hücumlarıyla desteklerken Brooklyn Nets’te James Harden daha çeyrek bitmeden 7 asiste ulaştı. Ekranı iki kez kontrol etmemiz gerekti. Harden’ın Nets kariyer asist rakamı 14, kariyer asist rakamı ise 19.
Hawks’ın hücum çeşitliliğine Nets’in cevabı Kevin Durant’in birebir oyunları ve saz arkadaşlarının (LaMarcus Aldridge ve Patty Mills) alanı açıp üst üste 3 tane üçlük oldu. Çekişmeli bir ilk yarı! İki takım da istatistiklerde birbirine yakınken, iki koçun da işleyen beşlere ekleme çıkarma yaparak fark yaratma yoluna gitmemesi 61-59’luk ilk yarı skorunun temel nedeni. DeAndre Hunter savunmacısının kim olduğuna (Kevin Durant) bakmaksızın hücum ediyor, savunmada Durant’ı yavaşlatıyor bu arada James Harden iki airball atıyor. Ve farkın hiç açılmadığı, liderliğin 17 defa el değiştirdiği keyifli bir maç oluyor.
Steve Nash, çeyrekteki ilk değişikliğini bitime iki buçuk dakika kala Patty Mills’i oyuna alarak yaptı ve onun enerjisiyle fark birden 16 oldu, skor 95-79 oldu ama biz bu fotoğrafta kaldık.
Dördüncü çeyreğe de Mills’in enerjisiyle hızlı giren Nets, Huerter ve Gallinari’yi parkede durduramayınca Steve Nash, bu gece yaptığı ender koçluk hamlelerinden birini yaparak mola aldı ve farkın erimesini engelledi. Maçın sonunda Nets şutlarını savunmak için kısalan Hawks, Nets’in pas kanallarını kesemeyince ve Nets de yüzdeli şut atınca farkı kapatamadı ve Trae Young’ın şut yerine penetre tercihleriyle şut bulamayan Hawks, her şut şansı yakaladığında da Nets’in boğucu savunmasına maruz kaldı ve maçı 117 – 108 kaybetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler