Brooklyn Nets sanal gerçeklik evrenine giriş yaptı: “Netaverse” #NBA

Sanal gerçeklik akımına NBA takımlarından Brooklyn Nets de katıldı. Kulüp, takipçilerine kullanılacak yeni sistemi tanıttı.

Brooklyn Nets de dönemin sanal gerçeklik furyasına dahil oldu. New York ekibi “Netaverse” adını verdiği yeni sistemin tanıtımını yaptı. Böylelikle Nets bu alana giren ilk profesyonel spor takımı oldu.

Sistem temel olarak karşılaşma oynandığı esnada sahayı çevreleyen 100’den fazla kamera aracılığıyla izleyicilerine 360 derece perspektif imkanı tanıyan bir sanal gerçeklik deneyimi sunuyor. Yüksek çözünürlüklü kameralar sayesinde elde edilen bu görüntüler anlık olarak ‘Canon Serbest Görüş Noktası’ ismi verilen bir sisteme aktarılıyor ve saniyeler içinde gerçek zamanlı 3D görüntülere dönüştürülüyor. Taraftarlar bu sistem aracılığıyla maç boyunca parkenin talep ettikleri noktasındaki istedikleri açıya anında ulaşabiliyorlar.

Brooklyn Nets bu teknolojiyle birlikte NBA’de taraftarlarına maçı 360 derecelik bakış açısından takip etme imkanı tanıyan ilk ekip oldu. Kulübün maçlarını oynadığı Barclays Center da böylelikle bu teknolojiyi gerektiren ekipmana ev sahipliği yapan ilk stadyum oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler