Brent Petway: “Karşıyaka taraftarının enerjisi bana güç veriyor”

Pınar Karşıyaka’nın bu yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı pota altı oyuncusu Brent Petway, özel bir organizasyon kapsamında Red Bull Türkiye’nin sorularını yanıtladı.

Bir dönem Harlem Globetrotters bünyesinde de bulunmuş eski bir sokak basketbolcusu olan Petway, profesyonel basketbol ile sokakta oynanan oyunun farkını, “Sokak basketbolu ile profesyonel basketbol arasındaki en büyük fark, profesyonel basketbolun daha çarpıcı olması, özellikle taraftar da işin içine dahil olunca. Sokak basketbolunda büyük salonlar ve taraftar yok. Özellikle Avrupa’da taraftarın daha fazla enerji veren bir yönü var ve bence bu kesinlikle ikisi arasındaki en büyük fark. Sokak basketbolunda sadece mahalleni ya da şehrini temsil edip, onların gururu olabiliyorsun.” şeklinde açıklarken, Rafer Alston ve The GOAT adıyla bilinen Earl Manigault gibi sokak basketbolunun efsane oyuncularından aldığı ilhamla bu alana kaydığını da söyledi.

Avrupa’ya ilk kez 2009 yılında Ilysiakos takımıyla adım atan Petway, Pınar Karşıyaka gibi köklü bir basketbol kulübüne transfer olmaktan ötürü hislerini de, “Çok heyecanlıyım. Takımla anlaşmamın hemen ardından sosyal medya üzerinden birçok mesaj almaya başladım. Bu yüzden burada basketbolun ne kadar sevildiğini görüyorum, taraftarın apayrı bir enerjisi var ve bu da bana güç veriyor.” sözleriyle anlattı.

Spor Toto Basketbol Ligi’nde ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele verecek takımı için elinden geleni ortaya koyacağını vurgulayan 31 yaşındaki oyuncu, “Takıma elimden geldiğince katkı vermek istiyorum. Bireysel amacım, geçen seneden daha başarılı bir yıl geçirerek taraftarın heyecanını en üst seviyede tutmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Red Bull Türkiye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler