Bradley Beal: “Aşı olanlar da COVID-19’a yakalanıyor” #NBA

Washington Wizards’ın yıldız oyuncusu Bradley Beal, medya gününde sağlık prosedürleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Washington Wizards, düzenlenen medya gününde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yıldız oyuncu Bradley Beal, COVID-19 aşısı yaptırmadığını açıkladı.

Beal, kişisel sebeplerle aşı olmadığını belirtirken “Birçok insan COVID-19 aşısı olmasına rağmen bu hastalığa hala yakalanıyor. Ben de onlara bu hastalığa neden yakalandıklarını sormak istiyorum. İnsanlara vücutlarına ne enjekte edileceğine dair baskı yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Dünyadaki herkes gibi ben de bu kararı alırken aileme danışıyorum. Bizim için en iyisinin ne olduğunu düşünerek karar alıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

NBA cephesinin, aşı olmamış oyunculara karşı sıkı denetimler getirmek için kolları sıvadığı bilinirken New York Knicks, Brooklyn Nets ve Golden State Warriors gibi takımlar; oyuncularının tesislere ve salona giriş yapabilmesi için en az bir doz aşı yaptırmış olmalarını şart koşuyor.

Temmuz ayında COVID-19’a yakalandığı için ABD Milli Takımı’yla 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda oynama şansını kaçıran 28 yaşındaki isim, aşı olmadığı takdirde New York ve San Francisco’da oynanacak olan maçlarda forma giyemeyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler