Boston Celtics koçu Ime Udoka disiplin cezasıyla karşı karşıya!

NBA ekiplerinden Boston Celtics’te başantrenör Ime Udoka, ciddi bir disiplin cezasıyla karşı karşıya kalabilir!

Boston Celtics’te Ime Udoka şoku yaşanıyor. ESPN’nin yaptığı habere göre Udoka, Boston Celtics teknik ekibinden bir kadınla rızaya dayalı bir ilişki içerisinde. Boston Celtics’in yönergelerine aykırı olan bu durum nedeniyle Ime Udoka’nın disiplin cezası alması bekleniyor.

Henüz nihai bir karar verilmese de söylentiler arasında Udoka’nın 2022 – 2023 sezonunu tamamen kaçırması mevcut. Ancak yapılan habere göre bu ihtimalin olasılığı düşük. Ayrıca bu olaydan dolayı Ime Udoka ile yolların ayrılması beklenmiyor.

Boston Celtics ekibinde Udoka’nın bir süre görevinden uzaklaştırılması halinde takımın asistan koçu Joe Mazzulla’nın geçici bir süreyle takımın başına geçmesi bekleniyor.

Udoka, NBA kariyerinde San Antonio Spurs, Philadelphia 76ers ve Brooklyn Nets ile yardımcı antrenörlük yapmasının ardından geçtiğimiz yaz Boston Celtics’in başantrenörü oldu.

İlk sezonunda etkileyici bir performans gösteren başantrenör, Ocak ayı sonunda galibiyet/mağlubiyet oranı anlamında %50’nin altına kadar düşmelerine karşın son 35 maçta 28 – 7’lik bir performans sergiledi. Doğu Konferansı play-offlarında etkili bir performans sergileyen Celtics ekibi 11 yıllık aranın ardından NBA finallerine yükselmişti. Final serisinde ise Golden State Warriors’a 4 – 2’lik skorla mağlup oldular.

Udoka, son 25 yılda NBA’deki ilk başantrenörlük deneyiminde finale ulaşan beşinci koç oldu. Bu başarıya Udoka öncesinde erişen son koç ise 2019 yılında Toronto Raptors’ı şampiyonluğa taşıyan Nick Nurse idi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler