Boray Dai: “Takım oynadığı oyundan zevk alıyor” | TB ÖZEL

Spor Toto Basketbol Ligi’nin otuzuncu ve son haftasında Rönesans TED Ankara Kolejliler önünde aldığı 90-80’lik galibiyetle birlikte tarihinde ilk kez bu ligde play-off’a kalma başarısını yakalayan Royal Halı Gaziantep’in Genel Menajeri Boray Dai, ekibimize Gaziantep’in geçirdiği sezon ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk olarak takımın başarısının şehir üzerindeki olumlu etkisine ve başarıya paralel olarak artan seyirci desteğine değinen Dai, “Biz Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun tek temsilcisiyiz ve Avrupa kupası oynuyoruz. Yurtdışından gelen takımlar buraya gelirken bekledikleri ile buraya gelince gördükleri arasında çok ciddi fark oluyor. Gelen takımlar döndüklerinde adeta turizm elçimiz oluyorlar. Yıllar sonra Antep’te bir takım var ve bu bütün Gaziantep’in takımı. Beslenspor’dan beri bu şehri temsil eden ilk takım. O zaman 2.000 kişilik salonda oynarken şimdi büyük salonu doldurmaya başladık. Şehir de taraftar da basketbolu gün geçtikçe daha çok seviyor. Tribünde aileler ve kadın sayısı çok yüksek. Ayrıca üniversitelilerin işin içine girmesiyle çok daha güzel bir atmosfer oluştu.” şeklinde konuştu.

Sezon ortasında Başantrenör Jure Zdovc’un AEK’ya gitmesine rağmen yerini dolduran Stefanos Dedas ile birlikte istikrarlı çizgisini kaybetmeyen Gaziantep’in bu başarısı Dai’ye göre tesadüf değil. “İlk haftalarda kazandığımız maçlar şans olarak görüldü. Ancak bizim bir sistemimiz var ve buna uygun olarak devam ediyoruz. Mart ayında hiç maç kaybetmedik ve bize olan ilgi iyice arttı… Zdovc’un gitmesi sonrası Dedas ile de aynı oyuna devam ettik ve seneye de aynı ekiple devam edeceğiz.” ifadeleriyle planlı ve azimli çalışmalarının anahtar olduğunu açıklayan Dai, bu çalışmanın sezon içindeki meyvelerini de, “Ligde en düşük bütçeli 3-4 takımdan birisiyiz. Her sene gerçekçi hedefimiz ligde kalmak ancak bu sezona dört yabancı ile başladık, iki yabancı daha ekledik ve hiç yabancı değiştirmedik. Bu da bütçemizi doğru kullanmamızı ve ekstra maliyet yaratmamamızı sağladı. Ligde Efes’i iki kez yendik ama play-off’un havası elbette çok farklı olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” diyerek anlatmış oldu.

Play-off Çeyrek Finali’nde Anadolu Efes’in rakibi olan Gaziantep ekibinin taraftarlarına destek çağrısı yapan Dai, bu sezon olduğu gibi gelecek sezon da Avrupa kupalarında mücadele etmeye yönelik hedeflerini de  “Seneye de Avrupa kupası oynayacak olmak bizim için büyük anlam ifade ediyor. FIBA ile sözleşmeyi imzaladık. Şampiyonlar Ligi veya Eurochallenge fark etmez, yabancı takımların buraya gelmesini sağlamak bizim için çok motive edici bir durum.” sözleriyle dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler