Bora Hun Paçun: “Halı sahada top oynayan arkadaş grubu gibi olduk” #BSL

Birçok sorunla mücadele eden Adatıp Sakarya BŞB. Basketbol, kapanmanın eşiğine gelirken oyunculardan Bora Hun Paçun, kulübün son durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bora Hun Paçun, takımın halı sahada top oynayan bir arkadaş grubu gibi olduğunu belirtti.

“Selçuklu’dan buraya sorunları bilerek geldim ama bu boyutlara varacağını tahmin etmemiştim. Banvit maçından sonra başkan, daha sonra da genel menajer istifa etti. Bir süre Akgün Altuğ durumu toparlamak için çabaladı ama sonuç alamadı ve tamamen sahipsiz kaldık. Bu haftaki Afyon Belediye maçını kazansak bu takım ligde kalacak ancak uzun süredir antrenman yapmadığımız için ciddi olarak sakatlık riskiyle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Açıkçası hiçbir ümidimiz kalmadığı için oynamama kararı aldık. Bugün sadece Sakarya değil, birçok kulüpte paralar gecikiyor. Beşiktaşlılar antrenmana çıkmadı, Fenerbahçe’de bile ödemeler gecikiyor ama onların karşısında muhatap var. Biz konuşacak yetkili bulamadık. Başka takımlardaki arkadaşlarımız paralar gecikse de bir şekilde ödemelerin yapılacağını biliyor, burada böyle birşey yok. Bu takım ligde kalmış da olsa ilgisizlik ve borçlar nedeniyle kapanmaya mahkum. Son zamanlarda herkes evine döndü, maç günleri toplanıp sahaya çıktı. Halı sahada top oynayan arkadaş grubundan farkımız kalmadı. Bunu daha fazla sürdürmenin anlamı yok.”

Kulübün bir diğer deneyimli oyuncusu Şafak Edge ise şu sözleri kullandı:

“Biz yapacağımızın fazlasını yaptık ama artık gücümüz kalmadı. Ödemeler konusunda bize söylemedikleri yalan kalmadı ama artık yalan söyleyecek kişi bile yok meydanda. Seçimden sonra her şeyin düzeleceğini söylemeleri son yalanları oldu. Bizle dalga geçtiler. Boşuna kira vermektense birbirimize destek olarak evleri boşalttık ve artık bıraktık. Bazı çaylak yabancılar yemek yiyecek para bulamadı ve esnafa borçlandı.”

  • Kaynak: Basketfaul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler