Bogdan Bogdanovic attı, Sırbistan ilk galibiyetine uzandı! #Rio2016

Dün itibari ile start alan 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda günün son basketbol müsabakası Venezuela – Sırbistan arasında oynandı. İlk çeyreğin başa baş gittiği mücadelede hırslı takım Sırbistan, ikinci periyotta oyunun iplerini eline aldı ve rotasını istediği yöne çevirdi. Araya tam yirmi dört sayı fark koyan Sırbistan, karşılaşmadan 86 – 62 skorla galibiyet alarak ayrılan taraf oldu.

Sırbistan, mücadeleye hücumda tutuk bir şekilde başlangıç yaptı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında hücumdan istediği gibi verim alamamasının ardından Miroslav Raduljica ve özellikle Bogdan Bogdanovic‘in etkili oyunlarıyla tutukluğunu kırmayı başardı. Rakip takım Venezuela da bu süre içerisinde oyununu üst seviyelere taşımak ve arada ki fark oluşumunu engellemek amacıyla oyuncusu Gregory Echenique ile etkili oyunlar yaratmaya çalıştı. Sırbistan, ilk periyotu 14 – 18 önde kapattı. İkinci çeyreğe ilk periyottan daha hızlı bir giriş yapan Sırbistan’da Milos Teodosic, takımını ateşleyen isim oldu. İlk çeyrekten araya koydukları dört sayılık farkı daha da açan Sırbistan, rakibinin kendi potasına gitmesini engelleyerek ikinci periyotta sadece dokuz sayı atmalarına izin verdi. Hücumda oldukça kötü bir oyun sergileyen Venezuela, oyundan iyice koptu ve ilk yarıyı 23 – 44 geride tamamladı.

Oyunun hakimiyetini ikinci çeyrekte devralan Sırbistan, ikinci yarıyı çok rahat bir oyunla tamamladı. Üçüncü periyotta bir ara fark yirmi sayının altına düşse de Venezuela cephesinde oyun istenilen yönde ilerlemedi. Üçüncü periyotu 41 – 68 skorla yirmi yedi sayı geride kapatan Venezuela, son periyotta da oyundan kopukluğunu sürdürdü ve rakip ekip Sırbistan, karşılaşmadan 86 – 62 skorla galip olarak ayrıldı. Bu sonuçla Sırbistan, turnuvada ki ilk galibiyetini elde etti.

Maçın en skorer oyuncularına bakarsak Venezuela Milli Takımı’ndan Gregory Echenique ve Jose Vargas 12 sayı; Sırbistan Milli Takımı’ndan ise Bogdan Bogdanovic 19 sayı, Miroslav Raduljica 18 sayı üretti.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 14 – 18
  2. çeyrek: 23 – 44
  3. çeyrek: 41 – 68
  4. çeyrek: 62 – 86
@SacramentoKings
@SacramentoKings
Geri1 of 2

Bogdan Bogdanovic attı, Sırbistan ilk galibiyetine uzandı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler