Birsel Vardarlı Demirmen: “Gelişimin anahtarı doğru antrenman ve yetkin antrenör”

Fenerbahçe‘ye ve Türk basketboluna uzun yıllar başarıyla hizmet eden Euroleague Women efsanesi Birsel Vardalı Demirmen ile Final Four öncesi uzun uzun konuştuk. Birsel Vardarlı Demirmen EuroLeague Women sezonu ve kadın basketbolu hakkındaki görüşlerini bizimle paylaştı. Ayrıca izlemekten keyif aldığı oyunculara değinmeyi de unutmadık.


-Kadın basketboluna uluslararası çapta çok uzun süre hizmet ettiniz ve Final Four aşamasında defalarca yer aldınız. Bize Final Four oynamanın önemini, orada olmanın size nasıl hissettirdiğini kısaca anlatabilir misiniz?

“Final Four işimin en önemli kısımlarından biriydi. Tüm sezon o aşamaya gelmek için emek veriyorsunuz, her şeyi ona göre planlıyorsunuz. Her şeyden önce anlam olarak en iyi dört takım arasında yer almak değerli hissettiriyordu. Fakat daha önemlisinin emeğinizin ilk karşılığını elde etmek olduğunu söyleyebilirim. Oradaki şampiyonluk motivasyonu ise zaten bambaşka bir şey.”

Birsel Vardarlı Demirmen
fiba.basketball/europe/euroleaguewomen

-Final Four’u bir EuroLeague sezonunun geri kalanından ayıran unsurlar sizce neler? Çok iyi sezon geçirip Final Four’da da bunu devam ettirmek nelere bağlı? Günlük performansların sonucu çok etkilediğini düşünüyor musunuz?

“Evet, zaman zaman günlük performansların etkilediğini düşünüyorum fakat çok büyük bir faktör olduğunu da söyleyemem. Final Four format itibarıyla sürprizlere açık bir organizasyon olsa da katılan takımlara ve şampiyonlara baktığımızda büyük sürprizler ortaya çıkmadığını da görebiliriz. Final Four seviyesine gelmiş dört takımdan herhangi biri pekala şampiyon olabilir, burada önemli olan konu zihinsen açıdan ne derece hazırlanabildiğiniz. Bence o iki güne çok iyi hazırlanan takımlar sezonun önceki bölümlerini iniş çıkışlı geçirseler bile hedefe daha çabuk yaklaşabiliyor.”

Geri1 of 4

“O iki güne çok iyi hazırlananlar öne geçiyor”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler