Warriors’ın Curry, Durant, Klay, Green, Iggy öncesindeki “sinir bozucu” tarihi | ÇEVİRİ

Yazı: Bill Simmons, Grantland/21 Mart 2012

Çeviri: Kemal Rutkay Özcan, TrendBasket


Bunu bilmiyor olabilirsiniz, buna inanmayabilirsiniz… Fakat bir zamanlar, Golden State Warriors NBA şampiyonu olmuştu.

Büyük gün, 1975 ilkbaharında gerçekleşti; kablolu televizyon, DirecTV, bilgisayarlar, video oyunları, iPad, iPhone, CD, DVD, Blu-ray, elektronik posta ve internet gibi şeylerden çok önce. Washington’ı final serisinde Rick Barry’nin, tüm zamanların en iyi 25 oyuncusundan biri ve jenerasyonunun en iyi pasör forvetinin, insan bilincinin sınırlarını aşan performansı sayesinde süpürmüşlerdi. Takip eden ilkbahar ağır favori gösterilen Warriors üst üste şampiyonluk şansını, Barry Batı Konferansı finalleri yedinci maçının ilk yarısında Ricky Sobers ile dövüştüğü, takım arkadaşları onu savunmadığından ötürü onlara sinirlenip sonraki bir saat boyunca şut atmayı reddettiği için kaçırdı.

Ve böylece başladı. Geçen 35 yılın sonrasında, Golden State Warriors profesyonel basketbolun en çok işkence gören kulübüne dönüşmüştü. Clippers’ın (son dönemlere değin daimi bir dalga konusu), Suns’ın (klasik bir “çok yaklaşmıştık” takımı), Cavaliers’ın (kendi şehirlerinde en çok işkence çeken ikinci kulüp bile değil) ve Kings’in (tarihi göçebeler) aksine, Warriors ‘her yıl reziller, her zaman işleri berbat ederler fakat en azından harika taraftarları var’ etiketinden öte bir kimlik eksikliği yaşıyordu. Bu esasında taraftarların sadece sadık enayiler olduğu anlamına gelmez mi? Onları buraya ne geri getiriyor? Hangi noktada ellerinizi yukarı kaldırıp, “YETER” diye bağırırsınız?

Pazartesi akşamki Chris Mullin Gecesi’nde şimdiki takım sahibi Joe Lacob’ı yuhalamalarının, yuhalamaya devam etmelerinin, ve biraz daha yuhalamalarının ve Mullin ile Barry onlara durmaları için yalvardığı halde yuhalamayı sürdürmelerinin ardından, dışarıdan bakan gözlemciler için bu, kötü niyetli bir grup taraftarın kötü niyetli bir eylemi gibi gözüküyordu. Bundan biraz daha karışık bir durum bu. İnsanları halihazırda delirtilmişken akil davranmayı başaramadığı için suçlayamazsınız. Warriors’ın taraftarlarını 60 adımda nasıl delirttiği burada:

Geri1 of 8

Warriors’ın Curry, Durant, Klay, Green, Iggy öncesindeki “sinir bozucu” tarihi | ÇEVİRİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler