Bilyoner.com #KBSL’de Fenerbahçe ile Yakın Doğu Üniversitesi playoff final serisinin dördüncü maçında bugün karşılaşacaklar. Metro ve Enerji Spor Salonu’nda oynanacak maç 18.00’de başlayacak ve TRT Spor’dan naklen yayınlanacak.

Seride 2-1 üstünlüğü bulunan sarı lacivertli ekip karşılaşmadan galibiyetle ayrılması durumunda 2017/18 sezonunu şampiyon tamamlamış olacak. Müsabakayı Yakın Doğu Üniversitesi’nin kazanması halinde ise taraflar beşinci maçta Caferağa Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecekler.

Durumu 2-2’ye getirip, seriyi yeniden kendi sahasına taşımak isteyen Yakın Doğu Üniversitesi, hatırlayacağınız üzere, geçen sezon Fenerbahçe’yi beşinci maç sonunda mağlup edip, şampiyonluğa ulaşmıştı.

Geçtiğimiz sezon Yakın Doğu Üniversitesi’nin tarihindeki ilk şampiyonluğuna erişmesine engel olamayan Fenerbahçe’nin ise lig tarihinde 12 şampiyonluğu bulunuyor. Valerie Garnier’in ekibi bugün şampiyon olması halinde 13 şampiyonluğu bulunan ezeli rakibi Galatasaray ile lig şampiyonluğu sayısını eşitleyecek.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir