Bill Russell 50 yıllık evini satıp, içindeki her şeyi yeni sahibine bırakacak #NBA

Satışa çıkardığı evindeki ödülleri de almayacağını söyleyen NBA efsanesi, evin yeni sahibine kazandığı ödüller ve fotoğraflarıyla iyi eğlenceler diledi.

NBA tarihinin en fazla şampiyonluk kazanan oyuncusu olan Bill Russell’ın tam 11 yüzüğü bulunuyor. 50 yıldır aynı evde yaşayan Boston Celtics efsanesi, sadece saha içinde kazandıklarıyla değil saha dışında da yaptıklarıyla büyük bir spor ikonu.

NBA tarihinin ilk Afrika asıllı koçu olmasının yanı sıra ırkçılığın çok yüksek seviyede olduğu dönemlerde oynayan Bill Russell, 1956 NBA Draftı’nın açık ara en iyi oyuncusu olmasına rağmen ilk seçim hakkına sahip olan Indiana Pacers’ın onu ırkından dolayı draft etmemesiyle ikinci sıradan seçen Boston Celtics’in kucağına düşmüştür.

Bill Russell 11 kez şampiyon olmasının yanı sıra beş kez yılın en değerli oyuncusu, 12 kez Allstar seçilmiştir. NBA tarihinin en iyi 50 oyuncusu listesinde de kendisine yer bulmuştur.

Irkçılık konusunda hiçbir şekilde duruşunu bozmayan Bill Russell, kariyeri biter bitmez Hall of Fame seçilmesine rağmen yıllar sonra gidip konuşmasını yapmıştır. Muhammed Ali’nin de yanında yer almaktan çekinmemiştir.

Evin yeni sahibinin sahip olacağı fotoğraflar, ödüller ve birçok anı paha biçilemez olmalı.

ESPN muhabirlerine konuşan Bill Russell:” Hayatımda kazandığım her şeyi; ödüllerim, fotoğraflarım, maç toplarım hepsini evin yeni sahibine bırakacağım. Umarım evin yeni sahibi bunların tadını çıkarır”

Bill Russell, eşiyle birlikte yine aynı bölgeden bir ev alıp hayatlarına devam edeceklerini duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler