Geri1 of 3

Capo d’Orlando deplasmanda Olimpia Milano’yu devirdi! | 80 – 87 

Olimpia Milano karşılaşmanın başındaki iki hücumu da değerlendiremezken Capo d’Orlando iki hücumda iki üçlük isabeti buldu. Koç Repesa molayı aldı (6-0). Mola sonrasındaki ilk hücumdan boş dönen ev sahibi ekibin ilk sayıları Macvan’dan geldi (8-2). Ev sahibi ekibin basit top kayıplarıyla başladığı karşılaşmanın ilk beş dakikası 4-12 Capo d’Orlando’nun üstünlüğüyle geçildi. Ev sahibi ekibin hatalarını iyi değerlendiren konuk ekip ilk çeyreği 10 – 18 önde bitirdi. İlk çeyrekte Ianuzzi 6 sayı ve 4 ribaundla sahanın en iyisiydi. Ev sahibi ekip ise bu çeyrekte 8 top kaybı yaptı.

İkinci çeyreğin ilk iki dakikası iki takımın da karşılıklı sayılarıyla geçildi (15-23). Sonrasında ise Olimpia Milano 5-0lık seriyle farkı üç sayıya indirdi (22-25). Çeyreğin bitimine dört dakika kala Simon’un üçlüğü Olimpia Milano’yu maçın başından beri ilk defa öne geçirse de hücumda yeniden sıkıntı yaşayan Milano son iki dakikaya dört sayı geride girdi (28-32). Son bölümde de etkili olamayan Olimpia Milano soyunma odasına 33 – 39 geride gitti.

TrendBasket / Begüm Ünal

TrendBasket / Begüm Ünal

Olimpia Milano ikinci yarıya da basit top kayıplarıyla başlarken konuk ekip farkı 10 sayıya çıkardı (33-43). Sonrasında 6-0lık seri yakalayan ev sahibi ekip farkı dört sayıya indirdi (39-43). Zaman zaman oyun konsantrasyonunu kaybetse de çabuk toparlayan konuk ekip iki sayılık farkı (47-49) kısa sürede yakaladığı seriyle tekrar 13 sayıya çıkardı (47-60). Çeyreğin son saniyelerinde fark 15‘e kadar çıkarken Tarczewski‘nin smacı çeyrek skorunu belirledi (51-64). 

Son çeyrekte ilk isabet Pascolo‘nun serbest atışından gelirken konuk ekip bu çeyreğe de üç sayılık isabetle başladı. Çeyreğin ilk dört dakikasında farkı yedi sayıya indiren Olimpia Milano’da Pascolo enerjisiyle takımını ayakta tutan oyuncu oldu (60-67). Taraftarının da desteğini alan ev sahibi ekip karşılaşmanın son iki dakikasına 73-77 geride girdi. Bitime bir dakika kala fark üç sayıyken Hickman‘a hem savunma faulü hem de teknik faul çalındı ve konuk ekip farkı tekrar sekiz sayıya çıkardı (75-83). Konuk ekip Betaland Capo d’Orlando playoff ilk maçından 80 – 87 galip ayrıldı.

Geri1 of 3

Capo d’Orlando deplasmanda Olimpia Milano’yu devirdi! | 80 – 87 

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir