Beşiktaş Kulübü, Tahkim Kurulu kararına dair açıklama yaptı #BSL

Beşiktaş Kulübü, gün içerisinde verilen Tahkim Kurulu kararına ilişkin resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Tahkim Kurulu, TOFAŞ ile Beşiktaş Icrypex arasında oynanan maçın sonunda kural hatası olduğunu belirtti. Bugün yapılan açıklamayla birlikte Beşiktaş’ın yaptığı ve TBF’nin reddettiği itiraz Tahkim Kurulu tarafından haklı bulundu.

Bu kararın ardından Beşiktaş Jimnastik Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklamada bulunuldu.

Açıklama metni şu şekilde:

“TC Gençlik ve Spor Bakanlığı Tahkim Kurulu, Beşiktaş Icrypex Takımımızın ING Basketbol Süper Ligi’nin 24. haftasında Tofaş ile Bursa’da oynadığı müsabakada kural hatası olduğu yönündeki itirazımızın Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulu tarafından 18 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda reddedilmiş olması nedeniyle açmış olduğumuz davada tarafımızı oybirliğiyle haklı bulmuş, federasyon yönetim kurulunun 698 sayılı kararını iptal ederek söz konusu dava için ödemiş olduğumuz avukatlık ücretinin Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan tahsil edilerek tarafımıza ödenmesine hükmetmiştir.

Normal sezondaki Tofaş maçında meydana gelen ve TC Gençlik ve Spor Bakanlığı Tahkim Kurulu tarafından tescillenen kural hatasının yalnızca Beşiktaş Icrypex ile Tofaş arasındaki sıralamayı ve buna bağlı olarak iki takım arasındaki çeyrek final serisinin ilk maçının nerede oynanacağıyla sınırlı kalması ve Beşiktaş Icrypex Takımımızın çeyrek final serisinde Tofaş’ı 2-0 yenerek ikinci kez deplasman seyahatine gerek kalmadan yarı finale yükselmiş olması hususları göz önünde bulundurularak Kulübümüzün tescillenmiş kural hatası neticesinde maddi veya manevi herhangi bir kayba uğramamış olması, Türkiye Basketbol Federasyonu adına büyük bir şanstır.

Pandemi koşullarında oynanan uzun ve yorucu sezonda Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko takımlarının olumsuz etkilenmemesi ve oyuncularının mağdur olmaması adına, tescillenen kural hatası nedeniyle serinin şeklinin değiştiğini gerekçe göstererek ING Basketbol Süper Ligi play-off final serisi maçlarının oynanmasına ihtiyati tedbir kararı koydurma hakkımızı kullanmadığımızı kamuoyunun bilgisine sunar, Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulu ile Merkez Hakem Kurulu üyelerini, almış oldukları haksız kararla ilgili olarak özeleştiri yapmaya, başta Camiamız olmak üzere basketbolun tüm paydaşlarından özür dilemeye davet ederiz.

Kazanmış olduğumuz hukuk mücadelesinden de anlaşılacağı üzere;

Beşiktaş JK olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra da şanlı armamız altında sahada alın terleriyle emek veren sporcularımızın haklarını, her branşta ve platformda koruyacağımızın ve adaletin tecelli etmesi için sonuna kadar çaba göstereceğimizin bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK”


Kaynak: Beşiktaş Jimnastik Kulübü resmi sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

TOFAŞ, Bülent Hamza Çelik ile beş yıllık sözleşme imzaladı #BSL

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ, altyapısından yetiştirdiği genç yeteneği Bülent Hamza Çelik ile profesyonel sözleşme imzaladı. Son iki sezondur TOFAŞ BGL Genç Takımı forması...

Ahmet Kandemir: “Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes Şehmus’u ısrarla istiyor” #BSL

Beşiktaş Icrypex Koçu Ahmet Kandemir, Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes'in Şehmus Hazer'i ısrarla istediğini söyledi. Asist Analiz'de yayınlanan Basketbol Gündemi'nde Ümit Avcı ve Neslihan Ablay'ın...

Beşiktaş Icrypex Dedric Lawson’ı kadrosuna kattı #BSL

Beşiktaş Icrypex, ABD'li basketbolcu Dedric Lawson'ı transfer ettiğini açıkladı.  Geçtiğimiz sezonu Güney Kore ekibi Goyang Orions'ta geçiren Lawson 2.06 boyunda ve power forvet pozisyonunda görev alıyor. Dedric...