Bertomeu yüzünden boşa giden 50 milyonumu geri verecek misiniz? #EuroLeague

Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos, EuroLeague Başkanı Jordi Bertomeu’nun görevden alınmasının ardından çarpıcı bir açıklama yaptı.

Bu yıl spor dünyasına damga Avrupa’daki elit futbol takımlarının önerdiği ‘Süper Lig’ teklifi FIFA tarafından çok net ve sert bir şekilde engellenmişti. Böylece takımların federasyonlardan daha güçlü olmadığını gözlemlemiştik.

Basketbolda ise bu ‘Süper Lig’ kavramını karşılayan halihazırda EuroLeague var. Bu oluşumda ise takımlar maddi olarak gelir elde etmektense her sezon bir bir zarar etmeye devam ediyorlar. Bunun üzerine FIBA’nın proje olarak üstünde çalıştığı Basketbol Şampiyonlar Ligi projesi her geçen sezon ilgi çekmeye devam ediyor.

Turnuvadaki takımların profilleri arasında ciddi farklar olsa da gelirler neredeyse benzer. Bunun üzerine EuroLeague takımları FIBA ile birlikte çalışarak çok daha fazla gelir elde etmenin peşine düştüler. Uzun vadede EuroLeague’in eski prestijinin kalmayacağı düşünülüyor.

Jordi Bertomeu, Yunanistan basını kaynaklı haberlere göre yıllar sonra başkanlık görevinden alındı ve neden alındığı hakkında açıklama yapılmadı. Demeçleriyle her zaman olay olan Panathinaikos başkanı Dimitris, bu sefer Bertomeu’yu hedef aldı.

Dimitris Jordi’nin görevden ayrılması hakkında, “Biri bana ceza olarak ödediğim üç milyonu geri verecek mi? İsmimi karaladıkları her şeyi bana geri verecekler mi? Biri bana son yıllarda yatırdığım ve Bertomeu’nun paralı askerlerininin OAKA’ya gelip Panathinaikos’u becerdiği için boşa giden 50 milyonun bir kısmını geri verecek mi? Biri benden af ​​mı isteyecek? Basketbolcular ve ben şahsen Jordi’yi neden kovduklarını bilmek istiyoruz. Ligden aldığı onca parayla mı ilgili? Bilmek istiyoruz. Fahişe Bertomeu.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler