Berk Uğurlu: “Tekrar Fenerbahçe forması giymeyi çok isterim”

Berk Uğurlu millilerin Slovenya kampında Fanatik’ten Gökhan German’ın sorularını yanıtladı.

Pınar Karşıyaka’da özgüven kazandığını aktaran Berk Uğurlu, fırsat gelirse bir gün tekrar Fenerbahçe’de forma giymeyi isteyeceğini söyledi.

Hep milli takımda olmanın hayalini kurduğunu ifade eden Uğurlu, potansiyelleri olduğuna dikkat çekti.

Berk Uğurlu’nun Fanatik’e yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Karşıyaka’da oynadığım iki sezon özgüven kazanmam açısından çok önemliydi. Ligin sonuna doğru çok daha iyi oynadım. Bu durum istatistiklerime de yansıdı. Özgüven kazandıktan sonra daha rahat hissettim. Karşıyaka’da da bir basketbolcu için çok iyi bir ortam vardı. Yabancı guardın arkasında çok kalmadık. Bu da benim için iyi bir fırsat oldu. Sezon sonunda Karşıyaka da benim kalmamı istiyordu ama Tofaş’ta Tolga ve Orhun ağabeylerle konuşuyordum. Hem oynadıkları sistem, hem Eurocup’ta mücadele ediyor olmaları kararımda rol oynadı. Benim için bir fırsat ve bunu iyi değerlendirmek istiyorum.”

“A Takım’a Fenerbahçe’de çıktım. Obradoviç’li dönemde oynadım. Hem mental, hem de fiziksel olarak bana çok şey kattı. Fenerbahçe’de oynayabilmek için güçlü bir psikolojiye sahip olmanız gerekiyor. Çünü sürekli baskı altındasınız. Az dakika alsanız da sahaya girince hata yapmamanız gerekiyor. Fenerbahçe şu an Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri. Tabii ki ileride bir fırsat daha gelirse tekrar Fenerbahçe forması giymeyi çok isterim.”

“Bizim jenerasyondan ben, Kenan ve Kartal altyapıdan çıktı. Uzun süredir Milli Takım’da devşirme olarak oyun kurucu pozisyona yabancı kullanılıyor. Bizim için sorun değil. Kendimizi gösterme fırsatı illa ki gelecek. Hem kulüp takımlarında, hem de milli takımlarda daha çok çaba sarf etmemiz, daha çok çalışmamız gerekiyor. Ben Türk oyun kurucular olarak bu potansiyele sahip olduğumuzu düşünüyorum. Milli Takım seviyesinde oynayabilmemiz için daha çok çalışmamız gerekiyor.”

“Grubumuz zor. Amerika var ama Japonya’yı da hafife almamalıyız. Çek Cumhuriyeti de bir ekol. Güzel bir turnuva olacak. Buradaki tüm oyuncular için bir fırsat. 2010’dan sonra iyi bir sonuç alıp Türk halkını mutlu etme şansımız var. Bunu kullanabileceğimizi düşünüyoruz. Bir de derece yapabilirsek, harika olur. Hep milli takımda olmanın hayalini kuruyorduk. Burada bulunmak gurur verici. Dünya Kupası’nda her maçta savaşıp, ruhumuzu ortaya koyup, Türkiye’ye yakışan bir basketbol oynayacağız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz.”


Fanatik’te yer alan Berk Uğurlu röportajının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler