Ben Gordon: ”Büyük Britanya forması giyerek NBA’e dönebileceğimi göstermek istiyorum”

2004 yılında Chicago Bulls’un üçüncü sıradan draft ettiği ve bir dönem NBA’de iyi performans gösteren Ben Gordon 2015 yılından bu yana hiçbir resmi maça çıkmamasının ardından tekrardan geri dönmeye hazır.

ESPN yazarı lan Begley’e açıklamalarda bulunan 33 yaşındaki, NBA’in değişen oyun sistemine ayak uydurabileceğini ve bu konuda çalışmalar yaptığını söyledi.

Ben Gordon: ”Büyük Britanya ile böylesine rekabetçi bir atmosferde yer almak ve elemelerde forma giyme fırsatını yakalayıp tekrardan NBA’e dönmeyi düşünüyorum. Büyük Britanya benim doğduğum yer ve burası adına oynamak bana oldukça gurur verecektir. NBA’de değişen oyun sistemine göre üçlük atışlar artık daha çok ihtiyaç duyulan bir olay haline geldi. Hep ihtiyaç vardı ancak şimdi daha da fazla. Ben üçlük atışlar ile bazı takımların ihtiyaçlarını giderebilirim. Bir yıl boyunca kendi başıma formda kalmak için idmanlar yaptım ve bu çok zordu. İyi tarafı aileme daha çok zaman ayırdım ancak bir yıl sonra artık geri dönebileceğimi düşünüyorum. Geçtiğimiz aylarda Warriors kampına katıldım. Onlar cidden bu işi çok iyi biliyor ve çok iyi bir sisteme sahipler. Uzun bir yıl sonrası umarım elemelerde forma giydikten sonra bir NBA takımından teklif alabilirim, olmazsa kariyerimi ne şekilde sürdüreceğime bakacağım ancak kesinlikle basketbol oynamaya devam etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ESPN

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler