BeIN Sports, BSL’nin yayın hakları için bir adım önde! | TB ÖZEL

BeIN Sports, 2022-23 sezonu için henüz yayıncısı belli olmayan Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin haklarını almaya hazırlanıyor. 

Bugün öğle saatlerinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda atılan imzalar sonucunda isim sponsorluk hakkını Türkiye Sigorta’nın aldığı Basketbol Süper Ligi’nde, yayıncı kuruluş bilmecesi de çözüme kavuşuyor. 2021-22 sezonunun bitmesiyle birlikte Tivibu Spor ile olan yayın hakkı sözleşmesi sona eren Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi için devreye giren BeIN Sports, Türkiye Basketbol Federasyonu ile anlaşma sağlamaya oldukça yakın durumda.

Ligin son resmi yayıncısı Tivibu Spor’un da yayın haklarına yeniden sahip olmak için masada olduğu biliniyordu ancak uzun yıllardır elinde bulundurduğu Turkish Airlines EuroLeague’i bu sezonla birlikte S Sport’a kaptıran BeIN Sports’un, basketbol operasyonlarını küçültmek istemediği için Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi yayın haklarında istekli olması ibrenin onlara dönmesini sağladı.

Basketbol Süper Ligi, daha önce de uzun yıllar boyunca Digitürk ekranlarından yayınlanmıştı. Lig, 2008-09 ve 2017-18 sezonları arasındaki 10 yıllık dönemde o zamanki adıyla Lig TV’de ekranlara gelmişti. 2018’de yapılan ihaleyi kazanan taraf ise Türk Telekom olmuş ve geride bıraktığımız üç sezon boyunca BSL, Tivibu Spor ekranlarında seyircilerle buluşmuştu.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde sezonun ilk hava atışı 30 Eylül Cuma günü yapılacak. Türkiye Basketbol Federasyonu, ligin ilk hafta açılış maçında hangi iki ekibin karşı karşıya geleceğini ilerleyen günlerde duyuracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler