Basquet Girona, Aito Garcia Reneses’i istiyor!

Marc Gasol‘ün takımı, Aito Garcia Reneses’i istiyor.

Basquet Girona gelecek sezona hazırlanıyor. Marc Gasol’un sahibi olduğu ve formasını giydiği takım, Liga Endesa’da mücadele edeceği 2022-23 sezonu için takımın başına Aito Garcia Reneses’i geçirmek istiyor.

Avrupa tarihinin en kariyerli koçlarından birisi olan Aito Garcia Reneses, son olarak ALBA Berlin’de görev almıştı. 2017’de takımın başına geçen Aito Garcia, 2021’de Alman ekibiyle yollarını ayırmıştı. 75 yaşındaki antrenör o günden beri aktif görev almıyor.

Marc Gasol, hem kurucu sahibi hem de aktif oyuncusu olduğu Basquet Girona’yı 2014’te sıfırdan kurmuştu. İspanyol yıldız, kariyerinin ilk yıllarında Girona kentinin ve o dönemki basketbol takımının kendisine olan katkılarından dolayı onlara olan borcunu ödemek için bu girişimde bulunmuştu.

2017’ye kadar yalnızca alt yaş kategorilerinde yer alan Girona, o yıl itibarıyla A takımını kurmuş ve İspanya 4. Ligi’nde mücadele etmeye başlamıştı. Basamakları hızlı bir şekilde yükselen ekip, beş senelik bir sürecin ardından yolculuğunu Liga Endesa’ya kadar vardırmayı başardı.

https://twitter.com/thehomeofglory/status/1543930773266436096

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler