Turkish Airlines EuroLeague’in dördüncü haftasında Baskonia evinde ağırladığı Khimki Moskova karşısında sahadan 77-60 galip ayrıldı.

Maça iyi başlayan taraf takım halinde bulduğu sayılar ile Khimki olurken ilk üç dakika içerisinde 2-8 öne geçmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda Achille Polonara’nın sayılarıyla farkı azaltan Baskonia çeyreğin son bölümüne 15-14 üstün girdi ancak Devin Booker ile sayılar bulan Khimki Moskova ilk çeyreği 15-18 önde geçti.

İkinci çeyreğe Rokas Giedraitis ve Achille Polonara ile bulduğu üçlükler ile başlayan ev sahibi ekip skorda 21-18 öne geçmeyi başardı. Çeyreğin ilerleyen dakikalarında takımlar karşılıklı sayılar bulurken deplasman ekibi Khimki ilk yarıyı rakibi Baskonia karşısında 35-36 üstün kapatmayı başardı.

Üçüncü çeyreğe Zoran Dragic’in sayılarıyla başlayan Baskonia, Luka Vildoza’dan gelen sayılar ile farkı 4 sayıya çıkarttı. (45-41) Çeyreğin ilerleyen dakikalarında Vildoza’dan sayılar gelmeye devam ederken 7 sayıya kadar çıktı ve üçüncü çeyrek Baskonia’nın 54-47 üstünlüğüyle geçirdi.

Maçın son çeyreğine yakaladığı sayı farkını koruyarak başlayan ev sahibi ekip Achille ve Rokas ile bulduğu sayılar ile farkı 9 sayıya çıkarttı. (62-53) İlerleyen bölümde takımlar karşılıklı sayılar bulurken Baskonia maçta ilk kez farkı çift hanelere çıkarttı. (68-58) Maçın son bölümlerinde tempo artarken Turkish Airlines EuroLeague’in dördüncü haftasında Baskonia evinde ağırladığı Khimki Moskova karşısında sahadan 77-60 galibiyetle ayrıldı.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir