Basketbolu yazıya döken kitaplar! – II | GALERİ

Kitaplar, hayatımızda, her gün yaşadığımız, hissettiğimiz  fakat göremediğimiz gerçekleri olayları, hayalleri ve belki de umutları sunar bize yazılı şekilde. Bazen soyut düşünceleri somutlaştıracak bir belge niteliği taşırken kimi zaman ise somut ögelerin doğruluğunu sorgulayıp, onlara soyut anlamlar katar.

Basketbol ile kitapların buluşmasında ise basketbol tutkunları  için keyifli zamanlar vadeden, çeşitli konulara değinip, eğitici, öğretici unsurların yanında, profesyonel deneyimlere, ve oyunun inceliklerine yer veren eserler ortaya çıkar. Hani derler ya, ‘kelimeler kifayetsiz kalıyor’, basketbol sporunun da verdiği his de işte tam olarak böyle olsa da sonsuz edebiyat denizi, basketbolu yücelterek ona değişik anlamlar katmaya, hissedilenleri okurlara yansıtmaya çalışır.

Bizler de basketbolun edebi değeri hakkında farkındalık yaratmak, ve bu kitapları siz okurlarımızla paylaşmak adına Basketbol Kitaplarım başlığıyla ilk bölümünü paylaştığımız basketbol kitapları yazı serimizin ikincisini hazırladık.Siz kızmadan söyleyeyim: bu bir yazı serisi olduğu için bazı kitaplar bu galerimizde yok fakat bu, onların ilerleyen galerilerde yer almayacağı anlamına gelmiyor, Ben de bu yazımızda sizlere zaman zaman okurken kapıldığım duygulardan kesitler aktarmaya çalışacak, ve bu kitapları sizlere olabildiğince sunacağım. O zaman gelin serüvenimize başlayalım!

Geri1 of 7

Basketbolu yazıya döken kitaplar!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler