Basketbol Gençler Ligi’nde sezonun en iyi beşi belli oldu!

Basketbol Gençler Ligi’nde bugün düzenlenen Dörtlü Final basın toplantısı esnasında sezonun en iyi beşi de seçildi ve oyunculara ödülleri takdim edildi.

Sezon boyunca takımı Darüşşafaka’nın beyni olan ve takımını sırtlayan Mert Akay, sezonun en iyi beşine seçilmeyi başarırken ortalama 22.5 dakika ter döktüğü maçları 14.0 sayı, 4.8 ribaund, 5.3 asist ve 1.8 top çalma ortalamaları ile tamamladı ve sezonun en iyi beşinde yer aldı. Mert, Dörtlü Final’de şampiyonluk için savaşacak.

Takımı Bahçeşehir Koleji’nin skor yükünü çeken ve ligde sayı kralı olmayı başaran Ata Kahraman ise ortalama 31.2 dakika parkede kaldığı sezonu 22.2 sayı, 6.9 ribaund, 2.7 asist ve 2.3 top çalma ortalamalarını tutturarak sezonun en iyi beşine seçilmeye layık görüldü.

Fenerbahçe Doğuş’un ele avuca sığmayan forveti Cengizhan İvedi ise ortalama 20.5 dakika forma giymesine rağmen yüzde 56 saha içi isabeti ile 14.2 sayı, 7.6 ribaund ve 1.1 asist ortalamalarını tutturdu ve en iyi beşe seçildi. Cengizhan da tıpkı Mert gibi Dörtlü Final’de şampiyonluk kovalayacak.

Playoff’a kalarak büyük sükse yaratan Muratbey Uşak’ın değerli uzunu Ali Yurtseven ise ortalama 34.5 dakika parkede kaldığı sezonu 15.9 sayı, 9.2 ribaund, 1.7 asist ve 1.3 top çalma ortalamaları ile tamamladı ve sezonun beşinde yer almayı başardı.

Efes’i son anda elinden kaçırarak Dörtlü Final’i de elinden kaçıran TED Ankara Kolejliler’in dominant pivotu Yiğit Baran Sarıkaya ise ortalama 33.2 dakika parkede kaldığı sezonu 20.0 sayı, 14.0 ribaund, 1.9 asist ve 1.1 top çalma ortalamaları ile tamamlayarak beğeni topladı ve sezonun beşini tamamlayan unsur oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler