Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı, 24 – 27 Ocak tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecek.

TOFAŞ Spor Salonu’nda ilk kez gerçekleşecek Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı’nda dört gün boyunca basketbolun tecrübeli isimleri, katılımcılara deneyim ve bilgilerini aktaracak.

Gelişim kampında; Basketbol Gençler Ligi takımlarından 48 basketbolcunun yanı sıra, (1999 doğumlu 16 basketbolcu, 2000 doğumlu 16 basketbolcu ve 2001 doğumlu 16 basketbolcu), 20 BGL kulübünün başantrenörleri, altyapı yöneticileri ve kondisyonerler katılacak.

Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı’nda; Türk basketbolunun duayen isimlerinden Aydın Örs, TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören, TOFAŞ başantrenörü Orhun Ene, MHK Üyesi Dr. Rüştü Nuran, TBF Sağlık Kurulu Üyesi Öğr.Gör.Dr. Kerem Ülkü ile Milli Takımlar ve Sakarya Büyükşehir Basketbol Kondisyoneri Ertan Bedir de eğitmen olarak yer alacak.

TBF Sağlık Kurulu ile Acıbadem Sports Ekibi işbirliğiyle, Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı’na katılan basketbolculara sakatlık risk ve performans analizleri yapılacak.

Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı’nda yer alacak oyuncu kadrosu da açıklandı.

Kamp kadrosunda yer alacak oyunculara şuradan ulaşabilirsiniz.

Kamp sonrasında, 27 Ocak – 2 şubat tarihleri arasında düzenlenecek TBF Uluslararası U16 turnuvası Sakarya’da başlayacak.

 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir