#BasketballCL, dijital anlamda da gövde gösterisi yaptı

Avrupa basketbolunun göz bebeği hâline gelen Basketbol Şampiyonlar Ligi, dijital anlamda da gövde gösterisi yaptı.

Organizasyon kanallarından açıklanan verilere göre Basketbol Şampiyonlar Ligi, geride bıraktığımız sezonda da milyonlara ulaştı.

Avrupa’nın yanı sıra dünyanın takip ettiği Sekizli Final heyecanı, toplam 24,5 milyon basketbolsevere ulaştı. Bunun yanı sıra 3,2 milyon da video görüntülenmesine ulaşıldı.

Beş sezondur faaliyette olan BCL, bu beş yılın sonunda Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube gibi mecralarda yaklaşık 2,5 milyon takipçiye ulaştı. Toplam video görüntülenmesi 30 milyona ulaşırken toplam etkileşim ise 1,32 milyonu buldu.

Organizasyonun resmi internet sitesi ise önceki sezona göre yüzde 18 daha fazla ziyaret edilirken toplamda 3,6 milyon ziyaretçi aldı. Intagram tarafı ise yüzde 15 büyüdü.

Sezon boyunca tüm bu ziyaretçi akışı ve sosyal medya trafiğinin yüzde 7’sini ise Türk basketbolseverler oluşturdu. İspanya’dan yüzde 14, Yunanistan’dan yüzde 10, ABD’den ise yüzde 8’lik bir trafik sağlandı.

Organizasyonun kendisi haricinde paydaşları da bu dijital büyümeden faydalandı. Hereda San Pablo Burgos yüzde 24, Pınar Karşıyaka yüzde 16, Hapoel Unet-Credit Holon ve JDA Dijon yüzde 14, Happy Casa Brindisi ise yüzde 11’lik sosyal medya büyümesine ulaştı.


Kaynak: championsleague.basketball

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Basketbol Süper Ligi 2021/22 – Takımların kesinleşen kadroları

Basketbol Süper Ligi 2021/22 - Takımların kesinleşen kadroları Yeni sezonuna merhaba demeye hazırlandığımız ING Basketbol Süper Ligi‘nde takımlar transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Şehmus Hazer...

Hereda San Pablo Burgos transferlerine devam ediyor #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu olan İspanyol devi Hereda San Pablo Burgos, transferlerine devam ediyor. Kulüp kanallarından duyurulan gelişmeye göre Hereda San Pablo Burgos, kadrosunu...

#Tokyo2020’de Doncic şovu ve tüm gelişmeler, Avrupa’dan son transferler, dahası| Günün Haberleri (26.07.2021)

İspanya #Tokyo2020'ye galibiyetle başladı İspanya #Tokyo2020'ye galibiyetle başladı - https://t.co/PBFQYey0uT — TrendBasket (@TrendBasket) July 26, 2021 Luka Doncic sırtladı, Slovenya farklı kazandı Luka Doncic sırtladı, Slovenya farklı kazandı...