Banvit’ten kritik galibiyet

TBL’de oynanan maçta Royal Hali Gaziantep B. ile Banvit’i karşı karşıya getirdi.Playoff yolunda mücadele eden iki ekipten Banvit maçı 68 – 64 kazanarak hem kendi adına çok önemli bir galibiyet aldı hem de direk rakiplerinden birisine büyük bir darbe vurmuş oldu. Maçın en skorer oyuncusu konuk ekipten rakip potaya 18 sayı gönderen Charles Edward Davis Jr oldu ve galibiyetin yaratıcılarından biri olmayı başardı. Diğer ekipten en yüksek sayıyı atan oyuncu ise 17 sayıyla Domen Lorbek oldu.
  
Bu maçta ilk periyot 17 – 17 berabere 2. çeyrek ise 14 – 20 konuk takım üstünlüğüyle geçilince ilk yarı 31 – 37bitti. Mücadelenin üçüncü çeyreği 18 – 15 Royal Hali Gaziantep B. üstünlüğüyle tamamlandı. 4. periyot ise 15 – 16 konuk ekip üstünlüğüyle geçilince maç 64 – 68 tamamlandı.
  
Galip ekipte Charles Edward Davis Jr 18 sayı , 7 ribaund , 2 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı bitirdi. Diğer taraftan Samuel Jose Mejia 16 sayı , 2 ribaund , 3 asist rakamlarına ulaşarak maçı tamamlarken , Keith Matthev Simmons 9 sayı , 4 ribaund yaparak karşılaşmayı bitirdi.
  
Diğer tarafta Domen Lorbek 17 sayı , 3 ribaund rakamlarının yanına 6 tane de blok ekleyerek etkileyici bir oyun ortaya koydu. Diğer yandan Courdon Dennard Higgins 17 sayı , 2 ribaund , 2 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi tamamlarken , Jawad Hason Williams 12 sayı , 2 ribaund , 2 asist rakamlarına ulaşarak maçı bitirdi.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler