Banvit’te Yeni Koç Belli Oldu

Geçtiğimiz gün koç Zoran Lukiç ile yollarını ayıran Banvit’te yeni koç belli oldu. Uzun süredir Banvit’te görev yapan ve Zoran Lukic’in de yardımcılığını yapan Selçuk Ernak, Banvit’in yeni baş antrenörü oldu.

Selçuk Ernak’ın banvitbasketbol.com‘da yer alan biyografisi;

Selçuk Ernak 25 Ağustos 1970 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Alman Lisesi ve sonrasında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tahsilini tamamlayan Ernak, Efes Pilsen, Beşiktaş ve Ortaköy takımlarında basketbol oynadı.

 

Basketbol kariyerinden sonra Ortaköy genç takımında antrenörlük hayatına başlayan Selçuk Ernak, sırasıyla Eczacıbaşı, Galatasaray, Ülker ve İstanbulspor kulüplerinin altyapı takımlarında baş antrenörlük ve A takımlarında yardımcı antrenörlük görevini üstlendi.

 

2006 – 2007 sezonunda Banvit Basketbol Kulübü A Takım yardımcı antrenörlük görevine getirilen Ernak, aynı tarihlerde Genç ve Ümit Milli Basketbol Takımları’nda yardımcı antrenör olarak görev yaptı. 2007 – 2009 yılları arasında Banvit Basketbol Kulübü A Takım Baş Antrenörlüğü görevini üstlenen Ernak, 2009 – 2012 yılları arasında Banvit Basketbol Kulübü’nde altyapı koordinatörlüğü yaptı. Ernak, 2011 – 2012 sezonunun ikinci yarısında Bandırma Kırmızı Basketbol Kulübü Baş Antrenörlüğü’ne getirildi.

 

Kariyerinde 1 Türkiye Ligi, 4 Türkiye Kupası ve 4 Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonlukları bulunan Ernak, 2009 sezonunda başladığı Çin Halk Cumhuriyeti Basketbol Milli Takımı yardımcı antrenörlüğü görevini de halen başarıyla sürdürmektedir. Çin Halk Cumhuriyeti Milli Takımı ile Türkiye’de geçtiğimiz yıl yapılan Dünya Şampiyonası’na da katılan Ernak, aynı takım ile iki kez Asya Şampiyonluğu yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler