Banvit, Theodore önderliğinde Galatasaray Odeabank deplasmanından galip ayrıldı! #BSL

Basketbol Süper Ligi üçüncü haftasında haftanın en çok dikkat çeken karşılaşmasında Banvit Basketbol, rakibi Galatasaray Odebank’ı deplasmanda Jordan Theodore’un muhteşem performansıyla mağlup ederek ligde üçte üç yapmayı başardı.

Galatasaray Odebank ilk beşi: Sinan Güler , Göksenin Köksal, Vladimir Micov, Austin Daye, Tibor Pleiss

Banvit ilk beşi: Jordan Theodore , Jeremy Chappell , Edo Muric , Gediminas Orelik, Gasper Vidmar

Hava atışıyla birlikte ilk dakikada her iki takım da ilk hücumlarından boş dönerken, karşılaşmanın ilk sayıları Galatasaray Odeabank kaptanı Sinan Güler’den geldi. Konuk ekip Banvit’te hücumda Jeremy Chapell’in dış şutları sonuçsuz kalırken, takımın ilk isabeti üç dakika sonunda Gediminas Orelik’in basketiyle geldi. Bu bölümde her iki takım da karşılıklı sayılarıyla geçilirken, pota altında Tibor Pleiss’ı etkili kullanan Galatasaray Odebank, ilk çeyreğin bitimine beş dakika kala skorda 8-7 öne geçti. Televizyon molası sonrası Austin Daye ile farkı üçe çıkaran ev sahibi ekibe cevap, ikili oyun sonrasında Gaspar Vidmar’ın smacıyla geldi.(10-10) Çeyrekte çok iyi bir savunma performansı gösteren Galatasaray Odeabank, çeyreğin bitimine 1.30 kala 16-10 öne geçti. Çeyreğin sonunda Jordan Theodore ile hücumda ayakta kalan Banvit, Vladimir Micov’un orta mesafe şutuna engel olamayınca ilk çeyreği 19-13 geride kapadı.

İkinci çeyreğe etkili başlayan ve rakibi Galatasaray Odeabank’ı top kayıplarına zorlayan Banvit, 7-0’lık bir seri yakaladı ve 19-20 öne geçerek ev sahibi ekip Galatasaray’ın koçu Ergin Ataman’a molayı aldırdı. Mola sonrası, oyuna giren Can Korkmaz’ın basket-faul isabetiyle tekrar öne geçen ev sahibi ekip, rakibine 7-0’lık seriyle cevap verirken ilk yarının bitimine 7 dakika kala 26-20 öne geçti ve Banvit koçu Saso Filipovski’ye molayı aldırdı. Mola sonrası 6-0’lık bir seri yakalayarak ilk yarının bitimine 4.30 kala skoru 26-26’ya getirmeyi başardı. Bu bölümde her iki takım da savunmayı sertleştirirken, çeyreğin bitimine 2.30 kala dengeyi bozan taraf Jeremy Chappell’in turnikesiyle Banvit oldu ve Ergin Ataman’a molayı aldırdı.(28-30) Mola sonrası Sinan Güler’in üç sayılık basketi ev sahibi ekibi tekrar öne geçirmesine rağmen, Gaspar Vidmar’ın üst üste bulduğu sayılarla tekrar öne geçen taraf Banvit oldu ve ilk yarıyı 33-36 önde kapadı.

Karşılaşmanın ilk yarısında ev sahibi Galatasaray Odeabank’ta Austin Daye 7 sayı, 3 ribaund ve Tibor Pleiss 6 sayı, 4 ribaund istatistikleriyle oynarken, konuk ekip Banvit’te Jordan Theodore 13 sayı, 2 ribaund, 4 asist ve Gasper Vidmar 9 sayı, 3 ribaund‘la oynadı.

@GSBasketbol
@GSBasketbol

İkinci yarıya Jordan Theodore’ın bulduğu isabetle başlanırken, Galatasaray Odeabank da Vladimir Micov ile ikinci yarıdaki ilk sayılarını buldu. İlk bir dakika sonunda hücumda etkili olan ve rakibine sayı şansı vermeyen Banvit, Orelik’in bulduğu üç sayılık isabetle ve Vidmar’ın pota altındaki sayısıyla maçtaki en büyük farkı yakalamayı başardı.(35-43) Tibor Pleiss’ın basketiyle farkı altıya indiren Galatasaray Odeabank, üç sayı çizgisinin gerisinden istediği isabetleri bulamayınca ve savunmada Jordan Theodore’a çözüm bulamayınca fark tekrar sekize yükseldi.(37-45) Çeyreğin bitimine 6 dakika kala Vladimir Micov’la sayı bulan Galatasaray Odeabank, ikinci şans hücumlarıyla farkı kapatmayı başardı ve skoru 42-46‘ya getirdi. Çeyreğin bitimine 4.34 kala Banvit’in en skorer ismi Jordan Theodore’un bulduğu sayılarla skor 42-48‘e geldi. Hücumdaki etkili performansını sürdüren Banvit, Göksenin Göksal’ın üç sayılık isabetine engel olamayınca skor 46-50 oldu. Savunmada Göksenin’in çabası ve ardından hızlı hücumla bulduğu sayısıyla çeyreğin bitimine 2 dakika kala farkı ikiye düşüren Galatasaray Odeabank, rakibi Banvit’e molayı aldırmayı başardı. (48-50) Moladan Can Maxim Mutaf’ın serbest atıştan kaydettiği sayılarla dönen Banvit, çeyreğin son bir dakikasına 48-52 önde girdi. Galatasaray’ın hücumdan boş dönmesi sonrası, Damian Kulig’in üç sayı isabetiyle farkı tekrar açmayı başaran Banvit Basketbol, karşılaşmanın son periyoduna 52-57 önde girmeyi başardı.

Son çeyreğe Can Maxim Mutaf’ın sayısıyla giren Banvit’e cevap, Deon Thompson ile geldi. Ev sahibi ekip Galatasaray Odeabank yayın gerisinden bir türlü isabet kaydedemezken, savunmada da Jordan Theodore’a çözüm bulamayınca maçın bitimine 7.30 kala 54-61 geriye düştü. Vladimir Micov’un üç sayılık basketiyle nefes alan Galatasaray, savunmada 28. sayısını kaydeden Jordan Theodore’a engel olamadı ve bitime 5.41 kala koç Ergin Ataman molayı aldı.(57-68) Mola sonrası Sinan Güler’in üç sayılık basketiyle dönen Galatasaray Odebank farkı sekize indirdi. Hücumda organize olmayı başaramayan Galatasaray Odebank’ın bu performansı savunmaya da yansıyınca, maçın bitimine 4.30 kala Banvit, maçtaki en büyük farkı yakaladı.(60-72) Gediminas Orelik’in süre biterken bulduğu üç sayılık isabet sonrası farkı 13’e çıkardı. Bitime üç dakika kala Deon Thompson’ın basketiyle farkı on bire indiren Galatasaray Odeabank, Sinan Güler’in üst üste bulduğu basketlerle bitime 1.49 kala farkı tek hanelere düşürmeyi başardı.(70-79) Son bir dakikaya girilirken her iki takım da sayı bulamazken ilk basket Vladimir Micov’la geldi ve fark yediye indi.(72-79) Maçın son dakikasında  ev sahibi ekip Galatasaray Odeabank farkı kapamayı başaramayınca, konuk ekip Banvit karşılaşmadan 74-83 galip ayrılarak önemli bir galibiyete imza attı.

Karşılaşmada konuk ekip Banvit‘te Jordan Theodore 34 sayı, 3 ribaund, 9 asist, 3 top çalmayla maçın yıldızı olurken, Gediminas Orelik’in 18 sayı, 8 ribaund‘lık performansı da galibiyete yardımcı oldu. Ev sahibi ekip Galatasaray Odeabank‘ta Vladimir Micov’un 18 sayı, 2 ribaund, 4 asist ve Sinan Güler’in 14 sayı, 5 ribaund, 4 asistlik performansları galibiyet için yeterli olmadı.

Geri1 of 3

Banvit, Theodore önderliğinde Galatasaray deplasmanından galip ayrıldı! #BSL

1 Yorum

  1. Obradovic’in tukaka yaptığı Emir’i yıldız yapmayı kendine misyon edinmiş Ergin Hoca takımı felakete sürüklemeye devam ediyor. Final4 hayalleri ile kandırabildiği futbol taraftarları bakalım ne kadar sabredecek ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler