Spor Toto Basketbol Ligi on üçüncü hafta karşılaşmalarında 27 Aralık Pazar günü Banvit – Pınar Karşıyaka arasında oynanan maçta hoş olmayan birtakım durumlar yaşandı.

Kara Ali Acar Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşma sırasında salonda taraftarların sigara içmesi ve Banvit taraftarları tarafından sahaya atılan yabancı maddelerin oyunu aksatması sonucunda bu durum Disiplin Kurulu’nun gözünden kaçmadı. 

Ayrıca karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısına konuk ekipten herhangi bir oyuncunun katılmaması sonucunda Türkiye Basketbol Federasyounu Disiplin Kurulu bu olayları değerlendirmek için masaya yatırdı.

İnceleme sonrasında varılan sonuçları resmi sitesinden yayımlayan Disiplin Kurulu’nun kararları şu şekilde:

  1. Ev sahibi ekibi Banvit Bandırma taraftarlarının sahaya yabancı maddeler atarak oyunu kesmesi sonucunda Banvit Spor Kulübü’ne 3.000 TL para cezası, salonda sigara içilmesi ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması üzerine ihtar cezası verildi.
  2. Karşılaşmanın tamamlanmasının ardından düzenlenen basın toplantısına konuk ekip Pınar Karşıyaka cephesinden bir oyuncunun katılmaması sebebiyle Pınar Karşıyaka Spor Kulübü’ne ihtar cezası verildi.

  • Kaynak: Türkiye Basketbol Federasyonu resmi sitesi

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir