Darüşşafaka Tekfen ve Banvit, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 26. haftasında kozlarını paylaştı.

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda kazanan taraf 89-82‘lik skorla  Banvit oldu.


Darüşşafaka Tekfen’in ilk beşi: Toney Douglas – Doğuş Özdemiroğlu – Jon Diebler – Jeremy Evans – Micheal Eric

Banvit’in ilk beşi: Alex Perez – Rıdvan Öncel – Tolga Geçim – Jordan Morgan – DJ Shelton


Darüşşafaka Tekfen, maç başında hücum organizasyonlarında sıkıntı çekerken Tolga Geçim, yükselen formunu sürdürdü. Arka arkaya 5 sayı bulan Geçim, skoru açarken Daçka, geçiş hücumlarından bulduğu sayılarla maça tutundu. Alex Perez’in de asistleriyle devreye girmesi skoru  7-12 yaptı. Darüşşafaka Tekfen, savunmayı sertleştirirken TV molasının ardından oyuna denge geldi. İlk çeyrek, 21-21 eşitlikle sona erdi.

Dışarıdan isabet sağlamaya başlayan Darüşşafaka Tekfen, Banvit organizasyonları durdurmayı başarırken Jon Diebler’ın üçlüğü skoru 32-25‘e getirdi. Kenardan gelen Kartal Özmızrak, takımın kilitlendiği dakikalarda durumu çözen isimlerden birisi oldu. Banvit, çeyrek sonunda oyundan düşerken ilk yarı Kartal Özmızrak’ın uzaklardan bulduğu isabetle 49-37 Darüşşafaka Tekfen üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte Darüşşafaka Tekfen, kontrolünü sürdürürken Jeremy Evans’ın performansı ev sahibi ekibi taşıdı. Pota altında rakibine üstünlük kuran ve fiziksel olarak da bu üstünlüğü elinde bulunduran Darüşşafaka Tekfen, son 10 dakikaya 67-60 önde girdi.

Dördüncü çeyrekte Banvit, oyuna bir kez daha tutundu. Zor şutları sayıya çeviren Bandırma temsilcisi, DJ Shelton önderliğinde dengesini bozduğu rakibine karşı skoru 72-72‘ye getirip eşitledi. Daçka, kaos dakikalarını yine Kartal Özmızrak önderliğinde atlatmayı denedi. Özmızrak, bu bölümde 15. sayısını kaydetti. Temponun düşmediği ve her topun el yaktığı saniyelerde Cem Ulusoy’un kritik katkısıyla birlikte Bnavit, maç bitimine 02:03 kala skoru 78-83 yaptı.

Basit hataları değerlendiren Banvit, mücadeleyi 82-89 kazanıp playoff yolunda kritik bir galibiyet elde etti.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir