babaoğlu

Beko Basketbol Ligi takımlarından Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başantrenörü Mete Babaoğlu, ligde karşılaşacakları Uşak Sportif maçına iyi hazırlanıp, haftayı galibiyetle kapatmak istediklerini belirtti.

Babaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta Trabzonspor Medical Park’a deplasmanda 98-73 yenildiklerini hatırlatarak, maçta istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını söyledi.

Lige verilen 15 günlük aranın takımın ritmini bozduğunu, Trabzonspor Medical Park maçında gerçek performanslarını ortaya koyamadıklarını ifade eden Babaoğlu, bu maçı geride bırakarak kente döndüklerini kaydetti.

Babaoğlu, ligin 19. haftasında Uşak Sportif’i ağırlayacaklarını belirterek, “Maçın hazırlıklarına başladık ve önemli bir rakiple karşılaşacağız. Beko Basketbol Ligi’nde kolay maç yok. En az Pınar Karşıyaka maçı kadar ciddi bir maç olacak bizim için, kazanmamız gereken bir karşılaşma. Uşak Sportif maçına iyi hazırlanıp, haftayı galibiyetle kapatmak istiyoruz.”

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 18 haftada 6 galibiyet ve 12 mağlubiyetle 13. sırada bulunuyor.

Kaynak: TBF.org.tr

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir