Austin Rivers: “Bu elemanı tanımıyorum bile”

Austin Rivers, Mo Bamba ile aralarında çıkan kavga hakkında konuştu.

Dün gece oynanan Minnesota Timberwolves – Orlando Magic maçına, Austin Rivers ve Mo Bamba arasında çıkan kavga damgasını vurdu. Yumrukların konuştuğu ve beş ismin oyundan ihraç edildiği olay, NBA gündeminin de ortasına oturdu.

Olayın fitillendiği aksiyonun taraflarından birisi olan Austin Rivers da maçın ardından konuyla ilgili konuşmak için mikrofon başına geçti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rivers, asıl suçlunun Mo Bamba olduğunu belirten açıklamalarda bulundu.

“Ne söylediğine girmeyeceğim. Onu ispiyonlayacak değilim ama benimle konuşma tarzını sevmedim. Bu elemanı tanımıyorum bile. Hakkında hiçbir şey bildiğim yok. Yalnızca Magic için oynadığını biliyorum. Konuşmaya başladı ve ben de yanına gidip ‘Hey, saygılı konuş kardeşim’ dedim.”

“Kendimi sert olmak isteyen bir adam gibi göstermeye çalışmıyorum. Ancak beni tanıyan herkes, kimsenin bana saygısızca davranmasına izin vermeyeceğimi bilir.”

Bu tarz olaylara karışmak istemediğinin altını tekrar tekrar çizen 30 yaşındaki oyuncu, yapması gerekeni yaptığını dile getirdi:

“Ben bir haydut, kabadayı ya da belalı biri değilim. Bunların hiçbiri değilim dostum. Buraya gelip işimi yapmaya çalışıyorum. Ancak kendimi savunmam gerektiğini bilerek yetiştim ve birisi bana saygısızlık yaparsa böyle şeyler olur. Yapmam gerekeni yaptım.”

Rivers, devamında sosyal medya hesabından da bir paylaşım yapıp “Sana karşı hiçbir destek kuvvet olmadan 1’e 5 geldim. Takım arkadaşlarına ihtiyacın vardı, yoksa boğulurdun derken, “Seni yalnızca eski bir rap şarkısından biliyoruz, basketboldan değil. Ve Orlando benim şehrim. Oralarda soruşturursan öğrenirsin” şeklinde imalı bir ifade kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler