ASVEL gençlere yöneldi: Theo Maledon, Khadim Sow ve Sofiane Briki takımda!

Fransa Ligi’nin son şampiyonu ASVEL Lyon-Villeurbanne, yeni sezon için genç oyunculara yöneldi.

2017 Adidas Next Generation Turnuvası’nı şampiyon bitiren INSEP’ten Theo Maledon ile Sofiane Briki ve aynı turnuvada yer alan Real Madrid’in pivotu Khadim Sow transfer edildi.

Fransa’nın en önemli genç yeteneklerinden biri olarak görülen Theo Maledon, 1.91 boyu ve 2.02 kulaç açıklığıyla altyapı seviyesinde fizik olarak fark yaratabilen bir guard. 2001 doğumlu Maledon, oyuncu fabrikası olarak anılan INSEP’te de gösterdiği gibi ortalama üstü atletizmi ve şutu, saha görüşü ve savunmada gösterdiği potansiyelle oyuncu gözlemcilerinin ilgisini çekti.

1999 doğumlu Senegalli pivot Khadim Sow ise özellikle işin savunma kısmında öne çıkan bir pivot. 2.10 boyundaki oyuncu çabuk ayakları ve pota altını karartabilme becerisiyle Real Madrid U18’in önemli parçalarından biri olmuştu. Sow’un bir üst seviye için hücum, bilhassa ikili oyun becerilerini geliştirmesi gerekecek.

INSEP’ten ASVEL’e geçen bir diğer oyuncu Sofiane Briki, 1999 jenerasyonunun Avrupa’da bir başka dikkat çeken guard’ı. Oyunun yaratıcı kısmında sivrilen 1.91’lik Briki, pasörlüğü ve saha görüşüyle INSEP’in yıldızlarından biri oldu. Briki’nin vücudunun üst kısmını güçlendirmesi, şutunu ve pota altındaki bitiriciliğini keskinleştirmesi, top hakimiyeti ve penetre yeteneğini tamamlayabilmesi açısından önem taşımakta.


Kaynak: ASVEL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler