Türkiye Basketbol Ligi Dörtlü Final Grubu ilk maçında Astra Group Sakarya BŞB Basketbol evinde Bursaspor Durmazlar’ı ağırladı. Mücadelenin özellikle ikinci yarısında gösterdiği performansla fark yaratan ev sahibi ekip mücadeleden 79-62 galip ayrılarak ilk maçında ilk galibiyetini elde etti.

Mücadeleye hızlı giren taraf ev sahibi ekip oldu. Sakarya temsilcisi Kerem Gönlüm’ü boyalı alanda oldukça etkili kullandığı ilk beş dakikalık bölümü 12-9 önde geçti. Mert Celep’in üç sayılık isabeti ile maçta eşitliği sağlayan yeşil beyazlı deplasman ekibine karşılık bu kez Hakan Yapar ve C.J Harris ile geldi ve yeşil siyahlı ev sahibi ekip bitime iki dakika kala farkı beş sayıya kadar çıkarmayı başardı. (19-14) Mola dönüşü iki takımın da karşılıklı basketler bulduğu son bölümün ardından ilk çeyrek 21-16 Astra Group Sakarya BŞB Basketbol’un üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğin ilk bölümünde Karlo Vragovic ve Dejan Borovnjak ile sayılar bulan Bursaspor Durmazlar ilk dört dakikalık bölümde farkı bire kadar indirmeyi başardı. (26-25) Kerem Gönlüm ile tekrar hücumda kontrolü eline alan Sakarya ekibi devrenin bitimine üç dakika kala Alper Saruhan’ın üç sayılık basketi ile farkı sekiz sayıya çıkardı. (35-27) Savunmaların ön plana çıktığı son bölüm, skor anlamında sadece Karlo Vragovic’in çizgiden ürettiği sayılarla geçilirken takımlar soyunma odasına 35-29‘luk skor ile girdiler.

bursaspor.org.tr

bursaspor.org.tr

Üçüncü çeyreğe Hakan Yapar’ın hücum liderliğinde giren Sakarya ekibi Lazeric Jones ve Kerem Gönlüm’ün de skorda sorumluluk almasıyla birlikte bir anda öne fırladı ve ilk üç dakika sonunda farkı çift hanelere çıkardı. (45-32) Mola dönüşü ritmini kaybetmeyen ve özellikle savunmada üst düzey bir performans gösteren yeşil siyahlı ev sahibi ekip pota altında Kerem Gönlüm ve Hakan Yapar ile büyük bir etkinlik yarattı ve periyodun bitimine dört dakika kala farkı 20’ye kadar çıkardı. (54-34) Son bölümde Dejan Borovnjak ile hücumdaki suskunluğunu bozan yeşil beyazlılara cevap C.J Harris’in üst üste bulduğu yedi sayıyla geldi ve taraflar son çeyreğe 63-43‘lük skor ile girdiler.

Son çeyreğe hızlı giren taraf deplasman ekibi Bursaspor Durmazlar oldu. İlk beş dakikada rakibini sadece iki sayıda tutan deplasman ekibi Dejan Borovnjak ve Erdem İlter ile skorlar bularak farkı 12’ye kadar indirdi. (65-53) Çeyreğin ikinci bölümünde yabancı kısaları C.J Harris ve Lazeric Jones ile üst üste dış şut isabetleri bulan Astra Group Sakarya BŞB Basketbol son bölümde oyun kontrolünü elinden bırakmadı ve mücadeleden 79-62 galip ayrılarak TBL Final Grubu’nu galibiyetle açmayı başardı.

Astra Group Sakarya BŞB Basketbol’da Kerem Gönlüm 23 sayı 9 ribaund, Hakan Yapar 16 sayı 2 ribaund, C.J Harris ve Lazeric Jones ikilisi 16’şar sayı ve 6’şar asistle galibiyette önemli rol oynadılar. Bursaspor Durmazlar’da Dejan Borovnjak’ın 20 sayı 5 ribaund 3 asistlik performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir