Pınar Karşıyaka, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 13. haftasında Bahçeşehir Koleji’ni konuk etti.

Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada gülen taraf 103-77‘lik skorla Pınar Karşıyaka cephesi oldu.


Pınar Karşıyaka’nın ilk beşi: Erving Walker – Sek Henry – Birkan Batuk – Assem Marei – İlkan Karaman

Bahçeşehir Koleji’nin ilk beşi: Quino Colom – Manny Harris – Andy Rautins – D.J. White – Marcus Slaughter


Karşılaşmaya hızlı başlayan Pınar Karşıyaka, Assem Marei‘nin dominantlığıyla rakibine pota altında üstünlük kurdu. Maç başında reaksiyon göstermekte zorlanmayan Bahçeşehir Koleji, üç sayılık atışlarla ayakta kaldı. Andy Rautins‘in birebir üzerinden bulduğu isabetler İstanbul temsilcisini öne geçirdi. Quino Colom‘un köşeden bulduğu isabet ise skoru 6-11‘e getirdi. TV molasının ardından oyuna tutunan Pınar Karşıyaka, kenardan gelen oyuncularla skor buldu. Hızlı hücumları iyi değerlendiren İzmir ekibi, Erdi Gülaslan’ın son saniye turnikesiyle ilk çeyreği 21-24 geride kapattı.

İkinci çeyrekte skoru önde götüren Bahçeşehir Koleji karşısında geriden gelen Pınar Karşıyaka, oyuna tutunmayı başardı. İlkan Karaman, dış şutlardan yararlanamazken Erving Walker‘ın düzenlediği organizasyonlar devre sonunda dikkat çekti. Berk Uğurlu da bu periyotta çift hanelere çıkarkan Walker’ın isabeti devre skorunu belirledi: 46-45.

İkinci yarıda taraftarın da desteğiyle rakibine üstünlük kuran Pınar Karşıyaka, Assem Marei’nin D.J. White ve Marcus Slaughter‘ı hücumda devre dışı bırakmasıyla etkili görüntü çizdi. Birkan Batuk ve Erdi Gülaslan‘ın isabetli üçlükleri farkı iki hücuma kadar yükseltti. Dördüncü çeyreğe 74-65 önde giren İzmir ekibi, Sek Henry‘nin de oyuna dahil olmasıyla skoru 82-67‘ye kadar çekti. Kontrolü eline alıp bırakmayan Pınar Karşıyaka, sahadan 103-77 galibiyetle ayrıldı.

Maçın İstatistikleri | Pınar Karşıyaka – Bahçeşehir Koleji

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir