AS Monaco, Olympiacos karşısında farklı kazandı! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘in 31. haftasında AS Monaco, evinde Yunanistan temsilcisi Olympiacos’u ağırladı.

AS Monaco ilk beşi: Mike James, Leo Westermann, Alpha Diallo, Will Thomas, Jerry Boutsiele

Olympiacos ilk beşi: Thomas Walkup, Taylor Dorsey, Sasha Vezenkov, Kostas Papanikolaou, Moustapha Fall

Çeyreğin ilk sayıları konuk ekip Olympiacos’tan geldi. Karşılaşmaya 4-0 ile başlayan Olympiacos karşısında geç ritim bulan ev sahibi Monaco, çeyreğin orta kısmına doğru oyunu dengeledi ve televizyon molası 11-11’lik eşitlik ile gitti. Mola dönüşünde de uzun süre bozulmayan eşitlik, Olympiacos’un çeyreğin sonundaki üç sayılık isabeti ile bozuldu. Bu isabet ayrıca çeyreğin skorunu da tayin etti. İlk çeyrek 19-22 Olympiacos üstünlüğünde geçildi.

İkinci çeyreğe etkili başlayan taraf, ev sahibi Monaco oldu. Çeyreğe 10-0’lık seri ile başlayan Monaco. ilk iki dakikada rakibine sayı şansı vermeyince konuk ekip erken bir mola almak zorunda kaldı. Mola dönüşünde de ritmini devam ettiren Monaco seriyi 15-2’ye farkı da çift hanelere çıkardı. Müthiş bir ikinci çeyrek geçiren ev sahibi Monaco, çeyreğin bitimine dört dakika kala seriyi 21-4’e getirdi. Rakibini adeta sahadan silen Monaco seriyi 26-4’e kadar getirdi ve Olympiacos ikinci molasını almak zorunda kaldı. Çeyreğin geri kalanında da üstünlüğünü koruyan Monaco, ilk yarıyı 48-31 önde kapattı.

İkinci yarıya iyi başlayan taraf, konuk Olympiacos oldu. 7-2’lik seri ile başlayan Olympiacos farkı tek haneli sayıların kıyısına getirdi. Farkın bir kısmı erise de sonrasında oyunu kontrolü alan Monaco, çeyreğin ortalarına doğru farkı 12 sayılarda sabitledi. Çeyreğin bitimine beş dakika kala ritim arttıran Monaco, yakaladığı 7-0’lık seri ile farkı 19 sayıya kadar çıkardı. Çeyreğin bitimine bir dakika kala sportmenlik dışı faul yapan Shaq McKissic, sonrasında gösterdiği tepki sebebiyle teknik faul aldı ve oyundan atıldı. Oyunun kontrolünü elinden bırakmayan AS Monaco, son çeyreğe 71-51 önde gitti.

Farkın 20’li sayılara çıkmasıyla oyundan düşen Olympiacos’un, geri dönüş için pek gücü kalmadı. Dengeli ve karşılıklı sayılarla geçen ilk dört dakika sonunda Monaco 80-68 üstünlüğü var. Müthiş bir ikinci çeyrek sonrasında oyunun tüm kontrolünü eline alan ev sahibi AS Monaco, karşılaşmadan 92-72‘lik skorla galip ayrıldı.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 19-22
  2. Çeyrek: 29-9
  3. Çeyrek: 23-20
  4. Çeyrek: 21-21

Detaylı istatistikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler