Artık finaldeyiz ve son 40 dakika! | İşte #FIBAU17’de günün programı!

5pE8rkF6HEWGYZqK6vCyfQ

U17 Dünya Şampiyonası’nda son gündeyiz ve bugün turnuvanın son dört karşılaşması oynanacak. Tabii en maç da final olacak ve Milliler, Amerika Birleşik Devletleri ile şampiyonluk için kozlarını paylaşacak.
Günün ilk karşılaşması ile başlayalım. Türkiye saatiyle 14:30‘da oynanacak olan maçta turnuvanın yedincisi belli olacak. Buraya Bosna Hersek‘i saf dışı bırakarak gelen Avustralya, Güney Kore ile yedincilik mücadelesi için karşı karşıya gelecek. Hemen ardından saat 17:00‘de Fransa ile Kanada kozlarını paylaşacak. Kanada otoritelere göre Amerika’dan sonra turnuvada en iyi basketbolu oynayan ekipti. Ama maalesef onları turnuva dışına iten takım biz olduk. 🙂 Beşincilik mücadelesinde de Fransa ile mücadele edecekler. Fransa da çeyrek finalde Litvanya‘ya karşı şanssız bir yenilgi almıştı. Yves Pons ve Jaylen Hoard‘ı son kez izlemek sanırım fazlasıyla eğlenceli olacak. Bu maçın ardından da madalya mücadelesi var. Yarı finalde mağlup ettiğimiz İspanya, seyircisinin de desteği ile turnuvayı madalya ile kapatmak isteyecektir. Bugünkü rakipleri de geniş rotasyonuyla dikkat çeken Litvanya.
Gelelim final karşılaşmasına. Saat 22:00‘da başlayacak olan maçı tekrar tekrar hatırlatalım. Büyük maçlar kazanarak buralara gelen Milliler, ABD ile şampiyonluk için mücadele edecek. U17 Millilerimize gönülden başarılar. İşte #FIBAU17’de günün programı:
14:30 | Avustralya – Güney Kore (FIBA YouTube)
17:00 | Fransa – Kanada (FIBA YouTube)
19:30 | İspanya – Litvanya (FIBA YouTube)
22:00 | TÜRKİYE – Amerika Birleşik Devletleri (FIBA YouTube)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler