Andrea Trinchieri: “Kim olduğumuzu ve ne yapmak istediğimizi biliyoruz”

Turkish Airlines Euroleague’de bu akşam Top 16 F Grubu’nda evinde Barcelona Lassa’yı ağırlayacak olan Brose Baskets Bamberg’de Koç Andrea Trinchieri maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

İşlerinin çok zor olduğunu bildiklerinin altını çizen Trinchieri, şunları söyledi: “En son Bamberg’de oynadığımızdan bu yana çok zaman geçti. Maçta akıllı davranmalıyız, her şeyimizi ilk beş dakikalık bölümde vermemeliyiz. İnanılmaz bir tecrübesi, oyuncuları, geleneği ve mükemmel bir koçu olan bir takımla karşılaşacağız. Bu yıl, Brose Baskets tarihinde Top 16’da ilk kez iki galibiyet aldığımızı unutmamalıyız. Oldukça alçakgönüllüyüz, kim olduğumuzu ve ne yapmak istediğimizi biliyoruz. Ayrıca işlerin sadece bize bağlı olmadığını da biliyoruz. En iyi basketbolumuzu oynasak bile yeterli olmayabilir.”

Brose Baskets oyuncularından Elias Harris ise: “Barcelona çok zor bir takip. Tarihlerine bakarsanız Barcelona’nın her zaman çok iyi bir takım olduğunu görürsünüz. Çok yetenekli oyunculara sahipler, Avrupa’daki en iyi organizasyon ve takım durumundalar. Yine de mücadeleye kendimize güvenerek çıkacağız. Son karşılaşmalarda iyi basketbol oynayabildiğimizi gösterdik. Maçı baştan sona konsantre bir şekilde oynamalıyız.” dedi.

İki ekip bu akşam saat 21:00’da karşı karşıya gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler