Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

EuroLeague’in ikinci haftasında, ilk maçlarından mağlubiyet ile ayrılan iki ekip olan Valencia ve Efes karşılaştı ve ev sahibi ekip maçtan 78 – 71 galip ayrıldı.

Valencia ilk beşi: Joan Sastre, Erick Green, Guillem Vives, Will Thomas, Bojan Dubljevic

Anadolu Efes ilk beşi: Errick McCollum, Krunoslav Simon, Edo Muric, Justin Doellman, Bryant Dunston

Maç Dubljevic’in serbest atışları ile başladı. Efes ise ilk sayılarını Muric ile buldu. Karşılıklı basketler ile devam eden çeyreğin ilk dakikalarından sonra ev sahibi ekip 5 – 0‘lık seri buldu ve farkı açmaya başladı. Erick Green ve Bojan Dubljevic ile maçı sürükleyen Valencia, Efes’in sonuçsuz hücumlarını iyi cezalandırdı. Efes’in uzun süre sayı bulamaması üzerine çeyrek bitimine 3.54 kala Perasovic’in molası geldi.(17 – 6) Moladan Stimac’ın sayıları ile dönen Efes, Motum ile de üçlük bulunca farkı iki topa indirdi ve ikinci çeyreğe 19 – 13 geride girdi.

İkinci çeyrekte ilk basket Van Rossom’ın üçlüğü ile geldi. Efes ise ilk basketini Stimac ile buldu. Doornekamp ile de üçlük bulan ev sahibi ekip, farkı çift hanelere çıkardı. Sastre ile üçlük bulmaya devam eden Valencia, Stimac’ın pota altından bulduğu sayılara engel olamasa da farkı korudu. Dubljevic ve Pleiss’a üç faul aldıran Efes, McCollum’ın sayılarından sonra Valencia’ya molayı aldırdı.(28 – 21) Mola dönüşünde Hlinason ile çizgiden sayılar bulan Valencia, Stimac ile sayılar bulmaya devam eden Efes’in farkı tek topa indirmesine engel olamadı. Maçın kontrolünü ele alan Efes, ilk yarının bitimine üç saniye kala skoru eşitledi ve ilk yarı 38 – 38 sonuçlandı.

@AnadoluEfesSK/Twitter

@AnadoluEfesSK/Twitter

Üçüncü çeyrek McCollum’ın orta mesafeli basketi ile başladı. Valencia ise ilk sayılarını Pleiss ve Sastre ile buldu. 7 – 0‘lık seri ile çeyreğe başlayan ev sahibi, Doornekamp ile de üçlüğü bulunca çeyrek bitimine 5.50 kala Efes molası geldi.(49 – 42) Mola dönüşünde Stimac ile basketi bulan temsilcimiz, dış savunmada aksayınca rakibinin üçlüklerine engel olamadı. Hücumlarda isabet bulamayan ve top kayıpları yapan Efes, hızlı hücumdan sayılar yemeye devam etti ve çeyrek bitimine 3.09 kala Perasovic bir mola daha aldı.(58 – 46) Moladan top kaybi ile dönen Efes, maçtan iyice düştü ve fark 20’ye kadar yükseldi. Çeyrek Doellman’ın sayıları ile noktalandı ve 66 – 48 tamamlandı.

Son çeyrekte perde, McCollum’ın basketi ile açıldı. Son çeyreğe 6 – 0‘lık seri ile başlayan temsilcimiz, çeyrek başında Valencia’ya molayı aldırdı.(66 – 54) Mola dönüşünde Valencia, Pleiss ile sayı buldu. Tibor Pleiss ile maçı sürükleyen ve farkı koruyan ev sahibi ekip, temsilcimize kolay sayı şansı vermedi. Temsilcimiz maçın son dakikalarında sayılar bulsa da galibiyet için yeterli olmadı ve maçtan 78 – 71 mağlup ayrıldı.

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir