Anadolu Efes playoff serisinin ilk maçında Olimpia Milano’yu bozguna uğrattı!

Turkish Airlines EuroLeauge’de playoff ateşini Olimpia Milano ile Anadolu Efes yaktı.

Anadolu Efes ilk beşi: Vasilije Micic, Shane Larkin, James Anderson, Adrien Moerman, Bryant Dunston

Olimpia Milano ilk beşi: Malcolm Delaney, Jerian Grant, Shavon Shields, Nicolo Melli, Kaleb Tarczewski

Mediolanum Forum’un kapılarını açtığı playoff serisinde Olimpia Milano ile Anadolu Efes karşı karşıya geldiler. Shavon Shields’ın açılışını yaptığı mücadelede Adrien Moerman üçlüklerinin yanına asist de ekleyince skorda üstünlüğü Efes aldı. Maçta ilk beş dakika sakin geçerken ilk altı dakikada faul düdüğü çalınmadı. Takımlara bir konsantrasyon eksikliği hakim olurken Nicolo Melli’den gelen üst üste sayılarla üstünlük el değiştirdi. Seyircinin de işin içinde olduğu ilk çeyrek 16-11 skorla geçildi.

Maçtaki ilk sayılarını ikinci çeyrekte bulan Vasilije Micic ile kritik pozisyondan sayı çıkaran Tibor Pleiss takımını skora ortak etti. İlk yedi dakika geride kalırken Olimpia Milano henüz skor üretememişti. Hücumdan sürekli eli boş dönen rakibe karşılık Chris Singleton da üçlük isabeti bulunca skordaki denge temsilcimiz lehine bozuldu. 11-0’lık seriye noktayı koyan Milanolu oyuncu Ben Bentil oldu. Shane Larkin bu çeyrekte havaya girerken, Milano art arda üçlükleriyle geriden gelerek skora bir kez daha ortak oldu. Devre 26-29 skorla tamamlandı.

Hücumda adeta sıkışıp kalan Olimpia Milano ikinci devreye de farklı başlamadı. Üçüncü çeyrekte yaklaşık altı dakika geride kalırken sadece iki sayı isabeti vardı. 16 sayı attığı ilk çeyreğin ardından 10 sayı atabilen ev sahibi takım bu çeyrekte de aradığı ivmeyi bulamadı. Ergin Ataman devre arası röportajında Vasilije Micic & Shane Larkin ikilisiyle henüz ritim bulamadıklarını söyledi. Bu ikili tam da bu çeyrekte devreye girdiler. Farkın çift hanelere ulaştığı karşılaşmada final periyoduna 34-46 skorla girildi.

16-10-8 şeklinde çeyrekleri kapatan Olimpia Milano için işler iyi gitmiyordu. Çift hanelerdeki fark final periyodunda adeta şov yapan Shane Larkin ile korundu. İlk çeyrekte sayısı olmayan Vasilije Micic bir önceki çeyrekte devreye girdi, Larkin de son periyoda damgasını vurdu. Son 10 dakikalık bölümde hücumdan sayı koparmayı başaran Ettore Messina ve ekibi daha iyi bir hücum yapsa da aradaki fark kapanamadı.

Mücadeleyi 64-48 skorla kazanan temsilcimiz bu sonuçla beraber EuroLeague playoff serisinin ilk maçından galibiyetle ayrıldı. Serinin ikinci maçı 21 Nisan Perşembe günü oynanacak.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 16-11
  2. çeyrek: 26-29
  3. çeyrek: 34-46
  4. çeyrek: 48-64

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler